Як ми можемо допомагати іншим?

Share

Кожен із нас був створений не для самого себе. Ісус Христос прийшов у цей світ не для того, щоб ми себе добре почували чи нам було зручно. Наше із вами життя – це шлях до Царства Небесного, який ми повинні пройти, дотримуючись благородних цінностей та Христових Заповідей.

Допомога навколишнім, тобто всім нашим ближнім, – це найбільш реальний та плідний спосіб для нашого оновлення та преображення. Адже допомагати іншим – це допомагати самому собі!

Гляньмо навколо: нас оточує чимала кількість людей; одних ми знаємо, інших вважаємо чужими. Проте всім ми можемо допомогти, принести спокій та радість, подарувати любов та мир. Адже доволі жалюгідна та людина, котра посвятила своє життя тільки власним егоїстичним цілям. Нам же слід глянути на людей, котрі нас оточують, шукати в них тих, кому необхідна наша допомога, чиє життя ми можемо зробити кращим, тоді ми відчуємо безумовну радість.

Допоможімо комусь і у відповідь ми отримаємо великі переміни не тільки фізичного, але і емоційного та духовного життя.

Кому ж потрібна наша із вами допомога?

Гляньмо: хто знаходиться навколо нас, хто оточує нас, хто завжди поруч. Звісно, що поруч нас будуть наші рідні: чоловіки та дружини, діти та батьки, друзі та близькі. Тоді як ми можемо допомогти нашому чоловіку? Як допомогти підбадьорити та заохотити своїх дітей? Хто є нашими співпрацівниками, колегами по роботі, парафіянами в Церкві, друзями – це всі ті люди, з котрими ми регулярно зустрічаємося? А чи знаємо, хто з них переживає труднощі в даний час? Чи знаємо, як ми можемо покращити їхнє життя?

Замість того, щоби шукати людей, котрі покращать наше життя, нам слід шукати те ж саме і для них. Просімо в Бога допомоги і Він відкриє нам тих, хто потребує нашої допомоги.

Пригадаймо собі важкі хвилини в нашому житті, як ми тоді прагнули людини, котра б просто була поруч. Тільки тоді ми зможемо зрозуміти тих, хто переживає такі ж проблеми. Нам слід стати ближчими до тих, хто зіштовхнувся з різноманітними перешкодами та терпіннями. Господь обдарував кожного із нас особливими дарами. Бог не просить нас віддати те, чим ми не володіємо. Він дає нам дари, щоби ми благословляли та допомагали іншим. Нам не слід витрачати Божественні дари тільки на самих себе.

У нас є будинок, а в когось його немає, то чи не змогли б ми когось нагодувати чи буди до інших людей доброзичливими?

Ми вміємо читати, обнімати дітей, маємо здорові руки на ноги, добре знаємо математику, читаємо Біблію, маємо вільний час, щоби вислухати людину – це те, чим ми можемо допомогти іншим людям. Можливо, вони ніколи не відчували любові та турботи, радості та щастя. Ділімося з іншими Божими дарами, тоді Боже благословення перебуватиме з нами кожної миті земного життя.

Фото: Рixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *