Архипастирський візит владики Василія (Івасюка) до м.Надвірної

Share

Другого дня Різдвяних свят преосвященний Владика Василій, архиєрей   Коломийської єпархії, відвідав Прокатедральний Собор Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Надвірна.

Владику Василія урочисто зустрічали: парох Собору та декан Надвірнянського протопресвітеріату о. Андрій Бакота, численні парафіяни та гості.

Під час Божественної Літургії преосвященному Владиці Василію співслужили: о. Андрій Бакота, о. Ігор Шліхутка, о. Михайло Касіянчук, о. Андрій Василів, о. Юрій Зеленчук, о. Михайло Мільчаковський.

У своїй проповіді Владика наголосив на важливості сьогоднішнього свята: Собору Пресвятої Богородиці, зазначивши, що: «Цього дня прославляється не тільки Пресвята Богородиця, але й кожна жінка, особливо кожна матір. Дня 8 березня святкують День жінки, у травні – День матері. Та поки світ здогадався вшанувати жінку і матір, свята Церква вже довгі століття вшановує і жінку, і матір».

«В житті кожного буває мить, коли так не вистачає рідної, мудрої, доброї і справедливої мами. Саме тоді її слова стають рятівними для дитини, немов краплини живої води, що падають на суху і пожовклу від спеки траву-мураву. Саме тоді й усвідомлюєш, що без матері ти ніхто і, відкидаючи гордість, самолюбство, біжиш вимолити прощення за спричинений біль. Добре, якщо ще не запізно… Мені дуже шкода тих людей, які не розуміють, чи не хочуть розуміти, що материнські слова, як і вона сама, – це скарб, дарований небом, який треба оберігати щосили. Віддаючи шану нашим матерям, не переставаймо говорити про їх неймовірні якості: чуйне серце, ніжну материнську любов, дбайливе ставлення до своїх дітей, особливу опіку над ними, повну самопожертву ради щастя дитини. Згадаймо ті недоспані ночі, коли мама чувала над нами, коли ми були ще немовлятами. Пригадаймо біль її серця, коли ми захворіли чи заплакали, бо «у дитини заболить палець, а у мами болітиме серце».

Вкінці Божественної Літургії Владика Василій уділив всім присутнім своє архипастирське благословення.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.