Хресна Дорога в селі Верхній Майдан

Share

Сьогодні 25 квітня 2021 р. Б., у празник Входу Господа нашого Ісуса Христа в Єрусалим, парафіяни с. Верхній Майдан разом зі своїм пастирем, о. Михайлом Федорівим, помолилися Хресну Дорогу  на місці загибелі сотні «Чайки».

До кінця добігає Великий піст. Тільки тиждень залишився до світлого й радісного празника Христового Воскресіння. Проте саме цей тиждень є найважчим та найжахливішим, бо кожному із нас слід усвідомити наскільки ми спричинилися до розп’яття та смерті Божого Сина й згадати про свої гріхи, й про те, яка велика ціна була заплачена за наше спасіння.

«Сьогодні, у цей нелегкий для всіх нас час, у час пандемії короновірусу, яка нестримно поширюється цілим світом, забираючи все більше й більше життів, Бог зібрав нас на Своїй Хресній Дорозі, щоби вказати дорогу спасіння. Тільки з Богом ми можемо все вистояти й перемогти. Наближається той час, коли й цей страшний вірус зникне, тоді світ знову повернеться до свого звичного життя, але чи запам’ятає він цей великий урок, який закликає любити й поважати життя і своє, і свого ближнього. Сьогодні ж нам потрібно терпеливо чекати й просити Бога про милосердя над нами, грішними, й пам’ятати, що «Скорботи приносять терпеливість, а терпеливість досвід, а досвід надію…» (Рим. 5:5). Й не забувати таких важливих слів: «Не спокушай Господа Бога твого» (Лк. 4: 12); «Люби свого ближнього, як самого себе» (Мф. 22: 39)», – такими словами звернувся до своїх парафіян о. Михайло Федорів.

За відвернення цього страшного лиха молилися усі: представники бюджетних установ села: староста, працівники старостинського округу, медпрацівник, діти та вчителі гімназії с. Верхній Майдан, завідувач бібліотекою, начальник поштового відділення, молодь села та представники церковного хору та спільноти «Матері в молитві».

Для довідки: сотня «Чайки» була створена 1944 р., до її складу входили вояки із таких районів: Надвірнянського, Ланчинського, Яремчанського і Солотвинського. Вони вели незламну боротьбу із кремлівськими карателями.

6 січня сотня прийшла в Красну, де й відсвяткували Свят-вечір.

7 січня 1945 року, на Різдво Христове, сотня “Чайки” перейшла у Верхній Майдан й залишилася там. Десь о третій годині дня більшовики напали на село. Спецгрупа,  чисельністю біля 200 чоловік на 6 автомашинах під командуванням старшого лейтенанта Тришкіна із Середнього Майдану, попрямувала до Верхнього Майдану. Почався бій, сили чекістів переважали. Намагаючись прорвати кільце оточення й не ризикувати життям жителів села, повстанці почали прориватися до лісу, де натрапили на засідку. Майже усі загинули в нерівному бою: 70-80 людей, ніхто не міг точно їх порахувати. У цьому бою поліг сотенний “Чайка”, чотовий “Місько”. Ті повстанці, які відступали до села, дивом уціліли.

Більшість повстанців похоронили у братській могилі на цвинтарі біля старої церкви. Деяких родичі похоронили у Красній, Парищі та інших населених пунктах. На місці кривавого бою насипали могилу воякам сотні «Чайки», пізніше збудували Хресну Дорогу.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *