Надвірнянщина вшанувала Героїв Небесної Сотні

Share

І рани їхні вже їм не болять…

Жовто-блакитний стяг покрив їм тіло…

Як крила Ангела, злітаючи назад,

Небесна Сотня в вирій полетіла…

(Автор невідомий)

Сьогодні, 20 лютого, в м. Надвірна відбулося вшанування Героїв Небесної Сотні. Дорослі та діти, старші та зовсім юні громадяни України схилили свої голови, віддаючи честь та шану жертовності наших Героїв Небесної Сотні, які ціною власного життя відстоювали ідеали Революції Гідності, прагнучи блага, розквіту та доброго життя для своєї Батьківщини. Їхня жертовність стане нашим із вами дороговказом, який освічуватиме правильний шлях для побудови рідної країни.

Біля Дошки Пам’яті та Меморіального Знаку була відслужена панахида, в якій взяли участь священики Надвірнянського протопресвітеріату УГКЦ із Надвірнянським протопресвітером о. Андрієм Бакотою.

Представники влади міста та району поклали вінки та квіти, усі присутні запалили лампадки.

Фото: В. Гурмака

Довідка:

День Героїв Небесної Сотні – пам’ятний день, що відзначається в Україні 20 лютого. Взимку 2013-1014 рр. світ сколихнули жахливі події, не залишаючи байдужою жодну людину. З однієї сторони жорстокість, несправедливість та свавілля державних чиновників, з іншої – чистий, світлий, відчайдушний патріотизм людей різного віку та віросповідань, які  віддали свої життя заради кращого майбутнього для рідної країни.

Спомин Героїв Небесної Сотні – це  кривава жертва мирних людей, принесена заради щастя та добробуту майбутніх  поколінь України.

Пам’ятний день встановлено указом Президента України Петра Порошенка 11 лютого 2015 року, з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року – лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.

Пам’ятаймо: кожен Герой Небесної Сотні мав свою сім’ю, дітей, батьків, друзів, плани на майбутнє, мрії та сподівання. Проте, не зважаючи на страшні події, які розгорталися на їхніх очах, вони не вагалися, не стали осторонь, а мужньо та відчайдушно ринули захищати нас із вами.

Схилімо ж свої голови, згадуючи їх неоціненний подвиг. Нехай пам’ять про них згуртує нас, дасть нас сили та мужності змінити, найперше, себе. Тільки в такому випадку ми зможемо відбудувати власну Батьківщину, дбаючи про її добробут та процвітання.

 

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.