Мощі владики Василія Величковського у Надвірній

Share

На парафію Воздвиження Чесного Хреста м. Надвірна, зі Львова, вже вдруге завітав п. Олег Чихарівський. Вперше він відвідав нашу парафію із   презентацією “Мученицький шлях блаженного священномученика Василія Величковського”, привізши з собою мощі блаженного священномученика Владики Василя Величковського. Тоді п. Олег і ознайомив парафіян з життям та служінням блаженного, після чого адміністратор, о. Ігор Шліхутка, звернувся до отців-редемптористів з проханням про можливість для надвірнянської парафії отримати на постійно частичку мощей блаженного. І ось, 6 березня 2016 р., з благословення правлячого єпископа Коломийсько-Чернівецької єпархії Кир Василія Івасюка, відбулась  ця визначна подія.

До Надвірної мощі прибули у неділю, в супроводі ієромонаха Юрія Антонія Гауша, ЧНІ, який після недільних реколекційних наук, по закінченні Святої Літургії, урочисто передав ковчег з мощами в дар громаді. Опісля отець Ігор подякував гостям за такий дарунок та закликав парафіян до глибшого ознайомлення з життям блаженного, наслідування його у вірі та любові, а також до посиленої молитви.

Пізніше настало благословення парафіян мощами, під час якого кожен міг до них прикластися та отримати благословення оливою, освяченою на мощах.

На згадку про цю подію кожен також отримав образок блаженного та реліквії.

Довідка:

Санктуарій Блаженного священномученика Василя Величковського знаходиться в храмі Святого Йосифа при монастирі отців редемптористів у Вінніпезі. Цього року парафія Святого Йосифа святкує своє 60-річчя. Блаженний Василь Величковський прибув до Канади в червні 1972 року, після того як був висланий з території Радянського Союзу в січні того ж року.

Блаженний був двічі ув’язнений радянським режимом: уперше – 1945 року, коли після довгих годин допитів та тортур був засуджений за «антирадянську пропаганду» до кари смерті, яка згодом була замінена на 10 років таборів суворого режиму; удруге – вже як єпископ і очільник переслідуваної Церкви в Україні. Сталося це в січні 1969 року, шість років після того, як Патріарх Йосиф висвятив його на єпископа в одному з московських готелів безпосередньо перед своїм відбуттям до Рима.

Під час другого ув’язнення, яке проходило в місті Комунарську (Східна Україна), блаженний Василь Величковський зазнав великих фізичних і психічних тортур. Є свідчення, що він став об’єктом медичних експериментів, внаслідок чого його здоров’я було повністю зруйноване.

Після визволення з радянських концтаборів блаженний Василь прожив трохи більше як один рік і помер 30 червня 1973 року у Вінніпезі.

Після того як блаженний Папа Іван Павло ІІ під час свого пастирського візиту до України 2001 року беатифікував Василя Величковського разом з іншими ісповідниками віри УГКЦ, його чесні мощі влітку 2002 року було ексгумовано. Саме тоді виявилося, що вони залишилися нетлінними. Їх було урочисто перенесено з цвинтаря до храму Святого Йосифа, де відтоді діє музей блаженного. А каплиця з мощами Василя Величковського стала місцем паломництва багатьох людей – не тільки християн різних конфесій, а й представників інших релігій: євреїв, мусульман…

За заступництвом блаженного Василя Величковського віруючі отримують чисельні ласки. На доказ цього біля мощів зберігаються милиці одного малого хлопця, який за молитвами до блаженного Василя зазнав чудесного зцілення від невиліковної недуги ніг. Останнім часом були зафіксовані випадки мироточення святих речей, пов’язаних з особою блаженного Василя Величковського: реліквій та ікон блаженного, хреста, розміщеного над його мощами, а також ікони Матері Божої Неустанної Помочі, яка знаходиться при вході до каплиці Блаженного Василя Величковського.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.