Надвірнянщина вшанувала пам’ять героїв-ліквідаторів Чорнобильської катастрофи

Share

Місто Надвірна приєдналася до молитовного вшанування жертв Чорнобильської трагедії. Священики УГКЦ і УПЦ КП, на чолі зі своїми деканами відслужили панахиду та освятили пам’ятний знак жертвам Чорнобиля…

У  відкритті пам’ятного знаку взяли участь голова районної державної адміністрації Олександр Кеніз, голова районної ради Іван Гурмак, міський голова Зіновій Андрійович, голова районної спілки «Чорнобиль» Богдан Бенюк, ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС та громадськість.

Як вияв пошани та подяки до чорнобильців керівники району та міста поклали квіти до пам’ятного знаку. Пам’ять про ліквідаторів присутні вшанували хвилиною мовчання.

Для Довідки: 26 квітня 1986 рік о 00 год. 23 хв. вибухнув реактор  4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС. Великий викид радіоактивного пилу (йоду 131, цезію 137, стронцію 90) піднявся на висоту 1500 м. і був перенесений вітром до Скандинавії, Центральної та Південно-Східної Європи, Північної Італії.

Радіоактивного ураження зазнали близько 600 тис. осіб, насамперед ліквідатори катастрофи (пожежники, військові, фахівці, котрі гасили пожежу, дезактивували місцевість, споруджували захисний комплекс – Саркофаг).

Вибух на ЧАЕС сучасні дослідники вважають у п’ятсот разів потужнішим за вибух атомної бомби, в 1945 році скинутої на японське місто Хіросіму. Немає ліку людським втратам, не піддається реальній оцінці шкода, завдана здоров’ю нації, однак найважче виміряти травми моральні, адже Чорнобильська аварія змусила людство усвідомити свою безпорадність перед природою і відчути страх перед майбутнім.

Із зони відчуження навколо станції евакуювали понад 115 тисяч людей.

Ця трагедія сколихнула цілий світ та забрала тисячі життів. Не тільки Україна, але і  Європа ще по сьогоднішній день долають наслідки цієї катастрофи.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.