Спомин Чорнобильської трагедії

Share

Ця жахлива трагедія, ця наймасштабніша катастрофа в історії людства, відома усім. Страшна ніч, з 25 на 26 квітня 1986, залишиться у пам’яті не одного покоління українців. Саме тоді, на запущеній в експлуатацію в 1977 році Чорнобильській атомній електростанції в декількох кілометрах від Прип’яті, стався вибух, який зруйнував реактор четвертого енергоблоку. Наслідки цього жахливого вибуху залишаються і до наших днів:  50 мільйонів кюрі радіації потрапило в атмосферу. Ця сума дорівнює наслідкам вибухів 500 атомних бомб, які в 1945 році скинули американці на Хіросіму. Мільйони людей отримали радіаційне опромінення, сотні тисяч назавжди покинули свої домівки, тисячі загинули та продовжують помирати від наслідків “мирного атома”…

І ми, свідомі українці, схиляємо голови на знак подяки всім, хто першим кинувся ліквідувати наслідки Чорнобильської катастрофи. Ці мужні люди ризикували не тільки своїм здоров’ям, але і своїм життям. І, здавалося, смертельна радіація відступала перед їхньою відвагою, мужністю та самопожертвою.

Не забуваймо таких страшних уроків Чорнобиля, піклуймося, шануймо та дбаймо про нашу планету, бо вона одна така красива та різноманітна.

26 квітня 2019 року на майдані Шевченка в місті Надвірна, біля пам’ятного знаку ліквідаторам Чорнобильської аварії, відбулись заходи з нагоди 33-річної катастрофи на ЧАЕС. Отець Андрій Бакота, протопресвітер Надвірнянського протопресвітерату, очолив поминальні богослужіння, у співслужінні священиків.

Представники районної та місцевої влад і районної спілки «Чорнобиль» поклали квіти до підніжжя пам’ятника.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.