ЗВЕРНЕННЯ З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ХВОРОГО

Share

ЗВЕРНЕННЯ К0МІСІЇ УГКЦ У СПРАВАХ ДУШПАСТИРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ ХВОРОГО В НЕДІЛЮ РОЗСЛАБЛЕНОГО

22 травня 2016 року

«Я був хворий і ви відвідали мене» Мт. 25. 36

У третю неділю після Пасхи, яка у візантійській традиції називається Неділею Розслабленого, Українська Греко-Католицька Церква відзначає День Хворого. Цей день є доброю нагодою, щоб піднести свої щирі молитви до нашого воскреслого Спасителя за зцілення та полегшення страждань людей, наших братів і сестер, які в даний час переживають таємницю хвороби. В особливий спосіб згадаймо поранених воїнів, які перебувають у медичних установах.

Біль, страждання і смерть є невід’ємними частинами нашого життя. Практично кожен день біль стукає у двері  нових домів і нав’язує несподівані зміни у житті людей, які запитують себе: «Чому їх спіткала така доля, яка причина страждань?». Ці питання є неймовірним виразом болю хворих та страждаючих людей. Кожна хвороба є своєрідним викликом перед людиною та перед тими, хто її оточує, на який без віри не просто відповісти. Це досвід, який внутрішньо переживають в особистому та родинному середовищі.

Господь вповні не відкрив нам того, чому люди хворіють. Однак на підставі Божого Об’явлення можна припускати, що хвороба та пов’язані з нею страждання мають велику цінність, можуть бути засобом освячення душ і для самих хворих, і для тих, хто їх доглядає. Сам Христос проходить через  дорогу терпінь та болю, щоб виконати волю Небесного Отця і тим самим повернути нас до Нього. Смиренно приймаючи хворобу, людина долучається до страждань Христа, і її терпіння стає спасенним для неї і для інших.

Роздумуючи над значенням хвороби в житті людини, звернімо особливу увагу на потреби хворих. У цей рік Божого милосердя Церква закликає нас наслідувати образ Милосердного самарянина, тобто схилитися над тілесними і душевними ранами наших братів і сестер, особливо поранених на війні та на Майдані, допомогти пережити досвід хвороби, страждання із Божою благодаттю. Допомагаймо їм зрозуміти, що стан хвороби та страждання, навіть якщо він тривалий, не є якимось прокляттям, а Божим випробуванням для душі.

Згадуючи усіх хворих, поранених, огорнімо їх нашою молитвою і опікою, їхні родини, а також лікарів та увесь медичний персонал, який своїм служінням намагається зберегти життя недужих і повернути їм здоров’я, волонтерів та всіх людей доброї волі, які допомагають хворим нести тягар. У цей день наша спільна  молитва та діла милосердя мають засвідчити нашу небайдужість та підтримку усім тим, хто потребує нашої допомоги.

Додаток:

ЄКТЕНІЯ

Ще молимось, Тобі Господи, за всіх хворих, поранених, щоб вони отримали належну поміч та опіку, якої потребують; щоб через свою віру знайшли мир і пізнали, що Ти завжди з ними, вислухай і помилуй.

Ще молимося за тих, хто служить хворим, хто своєю професійною працею приносить немічним полегшення їхньому болю та стражданням. Щоб Христове співчуття та співстраждання відобразилось у всьому, що вони роблять. Щоб вони завжди усвідомлювали пастирське значення їхнього служіння і завжди виявляли пошану до гідності кожного хворого.

Ще молимось за всіх священнослужителів-капеланів, волонтерів, які працюють у сфері охорони здоров’я, щоб їм ніколи не забракло сили і наснаги у служінні хворим. Щоб воно наповнилось ревним духом молитви і мудрістю допомоги страждаючим.

МОЛИТВА ПІСЛЯ ЛІТУРГІЇ

Благословенний Боже, благий лікарю душ і тілес наших, що зволив наші недуги і наші хвороби взяти на себе, і своїми ранами нас вилікувати. Ти смертю смерть переміг і тим, що в гробах, життя дарував; Ти, що Лазаря воскресив з мертвих, помилуй і рабів твоїх; так як відвідав тещу Петрову і своїм словом відігнав жагучий вогонь від неї; як сліпцям зір повернув і жінці-грішниці дарував відпущення гріхів; так бо многомилостивий і чоловіколюбний, довготерпеливий Господи, споглянь на братів і сестер наших немічних, поранених, відвідай милістю Твоєю, простягни руку Твою, повну зцілення і ліку, і зціли їх, піднісши з постелі болю. Заборони духові немочі, віддали від них всяку хворобу, всяку біль, всяку рану, всяку гарячку; і якщо є в них провини або беззаконня: ослаби, відпусти, прости ради Твого чоловіколюбства. Так, Господи, пощади створіння Твоє у Христі Ісусі, Господі нашому, що з ним благословен єси, з Пресвятим, благим і животворним Твоїм Духом, нині і повсякчас, і на віки віків. Амінь.

Пресвята Богородице, потіхо страждаючих, зглянься на цього (цих) хворого (хвору, хворих), бо це Твоя (Твої) дитина (діти). Кріпи її душу і тіло, щоб у всьому бачив (бачила, бачили) волю Небесного Отця. Амінь.

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.