Надвірнянський Деканат
Публікації

Як відрізнити натуральний продукт від синтетики. 9 прикладів

Share

Сучасна хімія досягла неймовірних успіхів — може, навіть більших, ніж індустрія електроніки. Ви коли-небудь замислювалися, як може ковбаса коштувати дешевше м’яса? І чим «масло» відрізняється від «спреду»?

Фактично всі великі виробники продуктів харчування обманюють споживачів: замість натуральних продуктів підсовують їхні замінники, а щоби продукт пахнув, виглядав і навіть на смак був як «справжній», у нього додають найрізноманітніші хімікати.

Ми детально вивчили це питання і знайшли для вас способи відрізнити справжні, корисні продукти від небезпечних для здоров’я підробок.

Для початку ось одна — найголовніша — порада:

Ніколи не купуйте «сирок» замість «сиру», «сметанку» замість «сметани» або «згущонку» замість «згущеного молока». Ці назви — не для маркетингу. Просто право називати свій продукт «справжніми» іменами мають тільки ті виробники, чиї продукти відповідають державним стандартам. І держава може за це покарати. А ось пестливі імена продуктів —стовідсоткова ознака їх підробки!

Це загальний погляд, тепер давайте поговоримо про конкретні речі.

1. Сметана.

Більшість із нас вибирає сметану, дивлячись на її жирність або орієнтуючись на її консистенцію («чи стоїть ложка»). Але проблема в тому, що ці показники ні на що не впливають: «жирною» сметану можна зробити за рахунок рослинних, а не тваринних жирів, а ложка «стоїть», тому що в продукт могли додати занадто багато загущувача. Щоб перевірити, чи справжня перед вами сметана, розчиніть ложку продукту в склянці окропу. Підробка випаде у вигляді осаду, а справжня зробить воду схожою на молоко. Ну а в магазині звертайте увагу на назву продукту. «Сметанка»  або «сметанний продукт» — це назви несправжньої сметани!

2. Мед.

Більшість магазинного меду — фальшивка. У нього зазвичай додають різні похідні соєвих продуктів. Процес уже давно налагоджений. Але щоб переконатися в цьому напевно, капніть у склянку з медом крапельку йоду. Якщо він посиніє, значить, під виглядом меду вам продають розбавлений крохмаль.

3. Ікра.

Її підробки зазвичай виготовляють із морських водоростей. Щоб перевірити, ікра перед вами чи підробка, киньте пару ікринок в окріп. Якщо ікра справжня, білок почне згортатися: у воді ікринки будуть тонути й залишати білий шлейф.  «Ікра» з водоростей розчиниться в окропі повністю і рівномірно, попередньо втративши форму.

4. Сир.

Сьогодні майже будь-який сир містить добавку Е252. Це калієва селітра — безбарвний або білий порошок без запаху. Але застосовується він також при виробництві скла та мінеральних добрив, а в сирі виконує роль консерванта. Навіть у малих кількостях ця речовина може викликати анемію або захворювання нирок, м’язову слабкість і тахікардію. Коли купуєте сир, переконайтеся, щоб у його складі цієї добавки не було! Без неї приготувати сир можна тільки з молока виключно хорошої якості. Ну, і, звісно, в сир занадто часто додають крохмаль. Аби в цьому переконатися, капніть на шматочок краплю йоду. Якщо вона посиніє, значить, ви заплатили саме за крохмаль, а не за сир.

5. Морозиво.

Його можна поділити на два типи: з рослинними жирами і без них. В Україні на кожній пачці морозива можна побачити маркування ДСТУ 4733: 2007 або ДСТУ 4735: 2007. Так ось, 4733 — це натуральне вершкове морозиво зразка «пломбір», а 4735 — це «морозиво з комбінованим складом сировини», тобто з рослинними оліями.

6. Ковбаса і сосиски.

По-перше, запам’ятайте: головна «добавка» в ковбасних продуктах — не соя, не крохмаль і не анекдотичний туалетний папір (це все дуже дорого), а звичайнісінька вода. У ковбасу додають спеціальний загущувач, аби волога утримувалася всередині продукту. Купуючи дешеву ковбасу, до 40% її вартості ви можете віддати просто за воду! Так що перш ніж купувати м’ясні вироби у вакуумній упаковці, гарненько натисніть на них. Якщо при цьому виділилася вода, це поганий знак: значить, її у складі продукту дуже багато. По‑друге, ковбаса не може бути червоного або рожевого кольору. Його надають барвники. Іноді вони досить небезпечні. Ідеальний колір ковбаси — блідо-сірий.

7. Масло.

Тут потрібно дотримуватися згаданого на початку основного правила: масло має називатися маслом, а не «маселком», «спредом» або «маргарином». Уже вдома можна не поспішати класти масло в холодильник, а подивитися, як воно тане при кімнатній температурі. Якщо на поверхні розтопленого продукту з’являються крапельки води — перед вами маргарин.

8. Згущене молоко.

Важливо пам’ятати, що дві третини того, що продається, — підробка. Справжнє згущене молоко варять тільки з молока і цукру. Щоб визначити підробку, просто почитайте склад на банці. Цього буде досить.

9. Молоко.

А як щодо звичайнісінького молока? Воно, на жаль, занадто часто виготовляється з сухого молока. Термін придатності — основний показник натуральності молока. Пастеризоване молоко без консервантів має зберігатися не більше 5 діб. А ще можна поставити в склянку з молоком ложку сметани. Якщо молоко натуральне, вийде кисле молоко.

За матеріалами: Європейська Україна

Джерело: CREDO

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *