Бог нас не покинув

Share

Переживати труднощі так природно, як і дихати. Прийде час і в нашому житті постануть труднощі та випробування. Вони завжди приходять із неясністю та нерозумінням, нашим несприйняттям та небажанням.

Біблія навчає нас, що Бог не просто навчає нас ніколи не опускати рук, але радіти та сприймати труднощі. Бо ми тоді не самі, ми не залишені самі на себе, з усіма випробування приходить Господь, щоби провести нас, підбадьорити та утвердити у житті. З нами точно все буде добре, бо з нами Бог.

Спробуймо дати відповідь на питання, але тільки чесно: «Коли Бог за нас, хто проти нас?» (Рим. 8:31). Пригадаймо такі надзвичайні випадки з історію великих людей Біблії.

Йосип у ямі…

Чи можемо ми відчути те, що відчував Йосип? Після побиття, його рідні брати, ті, з якими він ріс, з якими ділив кусень хліба, продають його мандрівним купцям. Потім Йосипа продають єгиптянину. Він, як здається на перший погляд, назавжди відірваний від своїх рідних. Йосип переживає самотність у чужій країні: адже він так далеко від рідного дому, відірваний від сім’ї, залишений всіма, без Божого благословення та обітниць.

Божі цілі у ямі….

Дуже часто ми запитуємо себе: чому так сталося з Йосипом? Можливо, хлопець чимось розгнівав Бога, що Господь відвернувся від нього? В нашому житті також бувають такі моменти, коли ми переживаємо труднощі й думаємо, що Бог зник з нашого життя чи чимось незадоволений нами.

У випробуваннях та труднощах ми не думаємо, що все це дається нам, щоби показати та відкрите щось інше. А це щось інше полягає втому, щоби Господь показав нам безцінністю Своєї любові, скріплюючи нашу віру та надію у Нього. Пізніше в історії з Йосипом ми читаємо такі слова: «А Господь був з Йосифом…» (Бут. 39:2). Бог не залишив його в ямі. Бог був з ним завжди.

Більш того, Бог мав до нього Свої плани та задуми. І Йосип не опирався Божому Задуму, не нарікав на Нього, не звинувачував Його у всіх своїх негараздах, не запитував: за що йому все це випало? В його ямі був певний сенс та зміст.

Бог дає смирення…

«Поки я не був іще упокорений, блукав я тепер же я пильную твоє слово» (Пс. 119:67).

Ми бачимо, як Бог діє у житті Йосипа. Бачимо, як Він навчає його смиренню: молодому Йосипу бракувало не тільки звичайної тактовності, але і смирення, коли він розказав братам про свій сон. І Бог вчить його смиренню через всі труднощі та випробування. Він не тільки смиряє його, але і виявляє дорогоцінність Своєї любові та вірності.

Бог не тільки не покинув Йосипа в ямі, але, навпаки, Йосип перебуває саме там, де його прагне побачити Бог. Саме в цьому незвичному місці Бог перебував з Йосипом, працюючи над його виправленням.

Бог з нами…

Коли ми роздумуємо над життям Йосипа, то бачимо Бога, Котрий говорить до нас через Своє Слово, Котрий діє в нашому житті на Свою славу та наше добро.

В нашому житті немає нічого випадкового. Кожним нашим рухом керує Господь. І всі наші обставини, в яких ми опинилися, – погані чи хороші, – служать нам на добро. Труднощі мають свій сенс, бо з ними та через них Бог робить нас схожими на Себе.

Бог не тільки змінює нас через труднощі. Бог перебуває біля нас. Він входить у наші проблеми. Він підтримує нас Своєю присутністю, виявляє Своє милосердя та любов, співчуває нашим немощам та оновлює Своїм Словом.

Коли у важких обставин та випробування нам здається, що ми несемося бурхливою річкою, не зневірюймося, але міцно тримаймося Божої руки. Все, що відбувається у нашому житті – не випадкове, і ми не самотні. Ми не залишені. Бог з нами в цій ямі, заради нашого добра та Своєї слави.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.