Завжди довіряйте Богу

Share

«Хто ходить у темряві, в кого нема світла, нехай на ім’я Господнє вповає й покладається на Бога свого!» (Іс. 50:10).

Досить часто, йдучи за Богом, людина повинна відмовитися від особистого контролю та навчитися довіряти Йому свій життєвий шлях. Це схоже на те, що відчуває пілот, коли керує літаком в темряві чи у складних погодних умовах, коли видимість майже непомітна. В кожному літаку є прибори, котрі необхідні для керування повітряним судном. Вони показують точну інформацію про справжній стан польоту, навіть, коли розум та почуття пілота говорять зовсім протилежне.

В ясну, сонячну погоду, пілот не буде відчувати нагальної потреби у цих приборах, але вночі чи в туман вони перетворюються на життєво важливі для доброго польоту. Чимало літаків потерпіли катастрофу саме через те, що пілот не дотримувався настанов цих приборів. Те ж саме відбувається також із нами, коли ми відчуваємо, що знаходимося в темряві відносно Божого плану  та шляху для нашого життя. ми дуже легко втрачаємо орієнтири та збиваємося від правдивого шляху.

Нам слід в таких ситуаціях по-особливому довіряти Богу, так само, як пілот довіряє навігаційній системі. Святе Письмо говорить, щоб ми «звірялися на Господа всім твоїм серцем, не покладались на власний розум» (Прип. 3:5).

 Бог направить кожну людину, якщо вона буде чути Його настанов і буде Йому довіряти. Господь відкриє кожному із нас все те, що нам так необхідно знати, але відкриє тільки тоді, коли на це буде нагальна необхідність. Господь виведе нас із пітьми, бо «навіть темрява для тебе не занадто темна; і ніч, немов день, світить. Так темрява, як і світло» (Пс. 139:12). Ми можемо перебувати у темряві відносно того, що відбувається у нашому житті, але тільки не Господь.

Чи можемо ми довіряти Богу, коли перебуваємо у темряві і не розуміємо теперішню нашу ситуацію? Чи, можливо, неочікувані обставини потрясли нас і нам видається, що все наше життя зайшло в глухий кут? Засліплені та шоковані цими незрозумілими обставинами, ми неодноразово волаємо до Господа: «Господи, що відбувається?».

Адже нам, людям, необхідна безпечність. Ми так любимо тішити себе, що все під контролем. І, коли наше життя очікує несподіваний поворот, ми отримуємо замішання, нерозуміння та спротив. Коли ми зустрічаємося із чимось тяжким, то дуже часто просто опускаємо руки та втрачаємо надію. Страх та безвихідний стан паралізує нас, дозволяючи вірити, що все пропало, що із цієї надважкої ситуації немає жодного виходу. Пам’ятаймо, що Бог завжди покаже нам вихід.

Пейзаж нашого життя може змінюватися, але Господь залишається незмінним: вчора, сьогодні і навіки. Не завжди у нас будуть відповіді на питання і розуміння того, що відбувається в нашому житті. Проте ми повинні бути переконаними, що Господь добрий і що нема нічого, що могло б здивувати Його. Він все творить на добро і може повернути на добро все, що з нами відбувається, якщо ми будемо надіятися на Нього та дозволяти це робити

 Якщо ми залишимося непохитними та будемо продовжувати довіряти Богу, навіть перебуваючи у темній долині свого життя, то вкінці отримаємо від Нього щедрі благословення. «Увечорі плач завітає, а вранці радість» (Пс. 30:6).

Фото: pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *