Надвірнянський Деканат
Проповіді

Проповідь на 12 неділю по Зісланню Святого Духа

Share

Розказують, що мисливці Південної Америки досить цікаво ловлять мавп. Для цього вони використовують: гарбуз чи кокс, якусь посудину чи просто яму у землі. Роблять отвір для того, щоби мавпа могла туди просунути лапу з витягнутими пальцями. Всередину ставлять банан, якесь насіння чи фрукти. Коли мавпа засуне свою лапу в банку та схопить приманку, то вона, звичайно, не зможе висунути лапу назад, бо для цього вона повинна відпустити приманку, розтиснувши пальці. Проблема полягає в тому, що тварина вважає здобич своєю власністю. Вона не хоче з нею розлучатися і відповідно втрачає свою свободу.

Сенс євангельської розповіді про зустріч молодого багатого чоловіка з Ісусом стає нам зрозумілішою у світлі цієї історії. Юнак був багатим, знаменитим. Напевно, чимало людей прагнули з ним подружитися, потрапити до нього на роботу. Цей юнак був чимось подібний до мавпи із рукою в банці. Так він міцно тримався за своє багатство. Проте, якщо людина не готова залишити свої скарби. Вона не зможе звільнитися для того, щоби піти вслід за Христом.

Цей багатий юнак хотів дізнатися як йому провадити досконаліше життя. Ісус не подає йому якихось тяжких релігійних пояснень чи настанов. Він дає найпростішу пораду: продай все, що маєш і йди вслід за Мною.

Із цих слів Ісуса ми можемо зробити висновок, що Бог бажає, щоби ми повністю посвячувалися Йому, щоби не ставали половинчастими, щоби ми однією ногою не стояли в Царстві Небесному, а іншою – в суєтному світ. Для того, щоби повністю присвятити своє життя на служінню Богові нам потрібно звільнитися від усього, що нас обтяжує. Церква вчить, що багатство є ані поганим, ані злим, ані прокляттям, ані благословенням. Ми самі перетворюємо його як на одне, так і на друге. Жодна річ за своєю природою не є злою. Їжа, яка підтримує наше тіло, є доброю, але коли вона стає сенсом нашого життя, тоді вона стає злою та перетворюється на гріх обжерства. Для того, щоби людина могла протистояти хворобам Господь дав лікувальні властивості різним рослинам. Проте використання цих ліків неналежним чином приводить до наркоманії.

Кожен із нас інколи схожий до тієї мавпочки, котра ніяк не хоче відпустити свою здобич, щоби отримати свободу. Тваринами володіє інстинкт, а ми, люди, мали б уникати подібних пасток. Подібно до тварин, ми готові жертвувати своєю свободою заради матеріальних речей. Ісус, юнакові, про якого йде мова в сьогоднішньому Євангелії намагався пояснити, що для нього багатство стало ідолом, котрий може його згубити.

В кожного із нас є свій такий ідол. Це не обов’язково якійсь матеріальні блага. Проте перед кожним із нас стоїть завдання глянути та дослідити своє серце, побачивши, що саме не дозволяє нам цілісно служити Богові, як цього очікує від нас Ісус.

Джерело: Сайт парафії Святого Миколая

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *