Стрітення Ісуса Христа

Share

Сорокового дня після Різдва Ісуса Христа, Пречиста Діва Марія приносить Богодитятко у Храм. Це був один-єдиний Храм у цілому світі, де поклонялися Істинному та Єдиному Богу.

Вона принесла Його в Храм Господній, щоби виконати старозавітний закон, котрий наголошував: посвячувати всіх первістків чоловічого роду Богові. І що ж дальше відбувається? Із Євангельської розповіді ми дізнаємося, що один чоловік, котрий жив при цьому Храмі, маючи у собі Святого Духа, побачив у цій маленькій Дитинці, істинного Спасителя світу, правдиве Світло для всіх народів, безкінечну Славу для всіх вірних людей.

 Це свято Стрітення має свій духовний смисл, як і всі євангельські події, котрі служать для людського повчання. Ми можемо погодитися, що, скільки б не жила людина на світі, кожного разу, відкриваючи Святе Письмо, вона знаходить щось нове у ньому. І ось, із Євангелії ми чуємо, як праведний Симеон, маючи у собі Святого Духа, зумів побачити те, чого не бачили інші люди. Він побачив у маленькій, беззахисній Дитинці – Великого Бога.

В своєму житті, серед метушні та суєти, клопотів та негараздів, ми не бачимо великого Бога. Нам, іноді, здається, що все наше життя – це ланцюг заплутаних, беззмістовних подій: дрібних, пустих, а інколи нікому не потрібних. І, який потрібно мати дар, щоби побачити Бога у своєму житті.

А Його потрібно побачити!. Побачити Бога тоді, коли потрібно пробачити іншій людині. Зуміти простити таку дрібну образу, котра тільки видається величезною горою, і ми вже підемо шляхом Господнім, і в нашому житті ми побачимо Бога. Зуміти з терпінням та смиренням подолати життєві труднощі: чи хворобу, чи зневагу, чи погорду, і ми побачмо Бога у своєму житті. Христос також із смиренням та терпінням перетерпів все те, що повинен був пережити заради нашого спасіння. Зуміти людині, котра нам видається такою неприємною, зробити добро, але не на показ, щоби хтось та й похвалив нас, але заради Господа, – і в цьому малому вчинку ми побачимо Бога.

Все наше життя складається із маленьких секунд, із маленьких хвилин, із маленьких годин, а в загальному, із швидкоплинними роками людського життя, тому нам так важливо побачити Бога й зустріти Його.

Назва сьогоднішнього свята – Стрітення. Праведний Симеон побачив Бога у маленькій Дитинці, котру принесла у Божий Храм Пречиста Діва Марія. Звернімо увагу, де саме він побачив Бога? Він побачив Бога у Божому Храмі. Чому він побачив Бога? Євангельська розповідь говорить: він побачив Бога, бо був праведним.

Чи зможемо ми побачити Бога у своєму житті? Звичайно, що зможемо, якщо будемо жити Христовими Заповідями, якщо будемо нашу віру підтримувати добрими справами, якщо будемо ходити у Храм Божий, щоби у молитві та покаянні отримати прощення та благодать Святого Духа. У житті нас очікуватимуть і падіння, і піднесення, але ми повинні не опускати рук, коли впадемо, то негайно розпочнімо своє покаяння, прохаючи у Господа прощення та сил, щоби виправити своє життя.

  Просімо у Пречистої Діви Марії, Котра на Своїх руках принесла Дитятка Ісуса в Господній Храм, щоби Вона охороняла наші душі, допомагала прожити життя так, щоби вкінці отримати життя вічне. І пам’ятаймо, що Храм Господній – це місце зустрічі із Господом. Просімо нашого Спасителя, щоби ця зустріч із Ним стала для нас не миттєвою чи випадковою, але довготривалою на ціле життя.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *