Велика Тайна Христового Воскресіння

Share

Христове Воскресіння – це найсокровенніша та найбільша Тайна, бо Життя засіяло там, де звикло панувати тління, любов перемогла там, де розраховувала князювати злоба.

В простій вбогій печері Він народився на світ, в чужій темній печері засіяло світло Його Воскресіння. Печера – образ нашого похмурого світу. Суть Благої Новини в тому, що «…Світло прийшло у світ…» (Ів. 3:19). На жаль, «…люди ж більше злюбили темряву, ніж світло…» (Ів. 3:19), вибрали темряву печери та гріб гріхів, аніж світло вічного життя.

І поруч Христа перебувають Його небесні Служителі – святі Ангели. Тоді, у Вифлеємі, Ангели прославляли народження Сина Божого на землі. Тепер, біля порожнього гробу, Ангели сповіщають людям: «Він Воскрес» (Лк. 24:6). Там, у Вифлеємі, небесні служителі славили во вишніх Бога, сповіщаючи «на землі мир» (Лк. 2:14). Тут, біля гробу, вони проголошують найбільшу радість людям, які від страху поховалися, не усвідомлюючи, що дальше мають робити. І Христос, з’явившись Своїм учням, проголошує: «Мир вам» (Ів. 20:19). Там, у Вифлеємі, він приходить, щоби понести наші немощі. Тут, в Єрусалимі, Він звільнюється від кайданів нашого світу і проголошує: «Дана Мені всяка влада на небі й на землі» (Мт. 28:18).

Воскреслий Господь приходить до Своїх учнів крізь замкнені двері. Для Нього немає жодних перешкод. Проте сенс Воскресіння не в тому, щоби випробовувати перегородки бідних будинків чи міцні стіни палаців. З Христовим Воскресінням руйнуються більш суттєві перешкоди.

З Воскресінням Господнім відкриваються двері у рай, а двері аду руйнуються. Двері в рай були колись закритими для людей, а полум’яний меч Херувима пильно стеріг їх. Двері в пекло були також намертво закриті. Ад посміхався кожному грішнику, а по відношенні до праведників терпеливо очікував, коли закінчиться їхнє життя, бо слід за Адамом та Євою всі входили в його ненаситне черево.

Жахливішого неможливо й уявити собі: на Небеса вхід закритий, а ад, не розбираючись, приймає усіх. Та ось приходить Той, Кого не може вмістити в собі безодня аду. І він руйнується. Христос відкриває двері в рай, а двері аду знищує. І навіть двері найзапеклішого людського серця відкриваються, бо бачать силу Любові. В цьому і є велика тайна Воскресіння. Любов, Котру неможливо вбити. Любов, Котра була спочатку розп’ята, а потім Воскресла. Воскресла для того, щоби в наших серцях засіяло світло радості, щастя, миру та любові.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *