Жінки-мироносиці

Share

За Ісусом із Назарету, з самого початку Його служіння та проповіді, йшло багато жінок: хтось йшов за синами та чоловіками, як мати синів Заведеєвих: «Тоді підійшла до нього мати Заведеєвих синів зо своїми синами і вклонилась, щоб його про щось попросити» (Мт. 20:20); а хтось самостійно, як Марія Магдалина. Жінки-галилеянки допомагали Ісусу своїми маєтками: «Йоанна, жінка Хузи, Іродового урядовця, Сусанна та багато інших, що їм допомагали з своїх маєтків» (Лк. 8:3). Чимало жінок готували їжу для Ісуса та Його учнів, облаштовували побут, гордилися тим, що можуть послужити Йому.

Євангелисти не називають їх ученицями Ісуса, як чоловіків – учнями, бо вчити віри, навчати інших мудрості належало тільки чоловікам. Тільки один Ісус знав, як відгукуються на Його слово жіночі серця. Ми пам’ятаємо Марію, яка завмерла біля Христових ніг, забувши про все на світі, пильно слухала Ісусових слів; пам’ятаємо надзвичайний діалог між Ісусом та Мартою перед воскресінням Лазаря.

Якщо чоловіки надіялися побачити в Христі визволителя від рабства Риму, то жінки не очікували від Спасителя жодної політичної діяльності, жодного державного перевороту; їхні серця відгукнулися на Його слова і цього для них було достатньо.

Вірність та відданість цих жінок заведено порівнювати із нерішучістю та боягузтвом чоловіків. «Тоді всі, лишивши його, повтікали» (Мр. 14:50). Жінки древнього світу не могли ані навчати, ані нести відповідальність за релігійні злочини. Вони, ніби залишилися стояти в стороні, коли відбувалася найтрагічніша подія в історії людства. Проте вони знали свою роль та призначення: «… бачили гробницю і як покладено тіло Ісуса, повернувшись, вони приготовили пахощів та мира, але в суботу, за приписом, відпочивали» (Лк. 23:55-56).

Євангелисти описують про те, що після Своєї смерті, Ісус з’явився саме жінкам, які прийшли з ароматними оліями помазати Його тіло у гробі. Вони побачили відвалений камінь, увійшовши у гробницю, зустріли там Ангела, який проголошував воскресіння Спасителя. Згодом жінки сповістили апостолів про цю подію.

 Сам Господь робить свідками Свого воскресіння саме жінок, тому що вони були вірними Його, тому що вони просто та щиро любили Його….

 

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.