Посвячення іконостасу в церкві Преображення ГНІХ с. Гвізд

Share

Сьогодні, 26 серпня 2018 р. Б., преосвященний Владика Василій (Івасюк), єпарх Коломийський,  з пастирським візитом відвідав парафію Преображення ГНІХ с. Гвізд, де звершив чин освячення іконостасу та образів Хресної Дороги, очоливши Архиєрейську Божественну Літургію.

Владику, з найщирішими та найкращими побажаннями, зустрічала та вітала парафіяльна громада, на чолі із отцем Іваном Гедзиком.

Разом із Владикою Святу Літургію молились священики Надвірнянського та Пнівського протопресвітеріатів.

Звертаючись до присутніх у храмі з проповіддю, роздумуючи над сьогоднішнім недільним Євангельським читання про злих виноградарів, Владика наголосив на важливу місію та роль священика, який має стати тим добрим господарем-виноградарем на своїй парафії.

“Виноградник можна порівняти з парафією. Священик читає Слово Боже, яке міняє світогляд людини. Притча про виноградник ілюструє широкий спектр застосування Слова Божого”.

Також Кир Василій зазначив, що кожна людина несе відповідальність за сотворений світ, котрий Бог Творець доручив нам, людям.

“Злочинні виноградарі не дають можливості людям примножувати багатства та красу землі-виноградника і своєчасно давати плоди Господареві. З погляду людського родючість землі знищують, ліси беззаконно вирубують, води річкові забруднюють. З погляду Бога світ створений з любов’ю, щоби стати притулком для людини, яка є співпрацівником Бога…Жадоба одноразової наживи у людині перемагає всі найдосконаліші почуття. Господар злих робітників на землі “лютих люто вигубить”, а байдужі самі себе знищать. Бажаю кожному бути добросовісним робітником, вчасно давати Богові плоди своєї праці. Господи допоможи кожному зрозуміти природу, як дар Божий, зберегти її та щасливо увійти до небесному винограднику, тобто Царства Божого”, наголосив Владика Василій у своєму архипастирському слові.

Після закінчення Божественної Літургії Кир Василій привітав усіх парафіян з нагоди освячення іконостасу, наголосивши, на його цінності та важливості у храмі Божому: «Іконостас зображує цілу драму людського спасіння, представляє таємниче з’єднання неба і землі та є центральним об’єктом наших храмів і джерелом духовного піднесення для вірних».

о. Іван Гедзик подякував преосвященному Владиці за візит та спільну молитву. Надвірнянський протопресвітер о. Андрій Бакота від імені собору священиків подякував Архиєрею за глибокі слова духовного повчання та за відвідини с. Гвізд.

На завершення Божественної Літургії владика Василій поблагословив усіх присутніх своїм архиєрейським благословенням, побажавши любові, миру, злагоди у кожні сім’ї,  прохаючи про молитву за нашу багатостраждальну Неньку-Україну.

о. Микола Гаврилюк
адміністратор веб-ресурсу
Надвірнянського протопресвітеріату

фото: прес-служба Коломийської єпархії УГКЦ

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.