Україна вшановує жертв Голодоморів

Share

Сьогодні, 25 листопада 2017 року, Україна вшановує жертв голодоморів, під час котрих загинули мільйони людей. До цієї сумної та трагічної події приєдналися і жителі м. Надвірна, піднімаючи до Всевишнього свої молитви за тих, хто загинув голодною смертю. Ця найжахливіша подія в історії України стала горем не тільки для окремих сімей, але перетворилася на трагедію цілого українського суспільства.

Представники влади нашого краю: міський голова п. Зіновій Андрійович, заступник голови районної ради п. Ігор Писклинець, керівник апарату РДА п. Микола Кравчук поставили свічки та квіти в пам’ять жертвам голодоморів.

Представники духовенства Надвірнянщини УГКЦ та УПЦ КП спільно відслужили панахиду за жертвами голодоморів.

Вчитель ІV Надвірнянської ЗОШ, п. Олег Гречко, звернувся на мітингу-реквієм до присутніх із доповіддю про Голодомор 1932-1933 років, зазначивши, що протягом ХХ століття українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Проте найжахливішим та наймасштабнішим став Голодомор 1932-1933 років, визнаний геноцидом українського народу.

Учасники драматичного гуртка «Хоробрі Cерця» із с. Перерісль під час літературно-драматичної композиції «Душі їх блукають досі» відобразили глибину трагедії українських селян, котрі були приречені на голодну смерть.

Поминальні заходи закінчилися хвилиною мовчання та закликом  приєднатися до всеукраїнської акції пам’яті жертв Голодомору, запаливши на своїх підвіконнях свічку пам’яті.

Починаючи з 2003 року, українська влада піднімає питання Голодомору на міжнародний рівень. 2006 року Верховна Рада України визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу. Президент України 2010 року звертається до всіх народів, котрі постраждали від тоталітарної системи Радянського Союзу, визнати факт Голокосту. Наразі Голодомор визнали геноцидом 24 країни світу.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.