Пасхальне послання архієпископа і митрополита Кир Володимира (Війтишина)

Share

Воскресіння день, просвітімося, люди!

Пасха Господня, Пасха від смерти, бо до життя і від землі до небес Христос Бог нас перевів, перемоги пісню співаємо.

ХРИСТОС ВОСКРЕС ІЗ МЕРТВИХ!

Канон Пасхи

Всечесні отці, преподобні монахи та монахині, дорогі семінаристи, возлюблені брати і сестри у Христі, щиросердечно, з глибоким почуттям Пасхальної радості, вітаю вас з великим святом Світлого Христового Воскресіння.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Воскресіння – це торжество перемоги життя над смертю, торжество перемоги Бога над гріхом, торжество перемоги любові над гординею.

Розважаючи над таємницею Воскресіння, ми дякуємо Господеві за все, що Він нам дає. Цього року було багато радості та скорботи, а чимало випробувань ще попереду. Але ми віримо, що Воскреслий Господь з нами. Спаситель йде нам назустріч і простягає Свою руку допомоги у всіх обставинах нашого життя. Через різноманітні терпіння та спокуси ми гартуємось, як золото у вогні, й досягаємо своєї досконалості у чеснотах.

Земне життя Спасителя було сповнене труднощів, перешкод, нерозуміння, страждань і завершилося хресною смертю. Проте Господь виявився сильнішим за ці випробування. Він показав силу Своєї Божественної природи – воскрес.

Ми, християни, у нашому житті йдемо тим самим шляхом і перемагаємо все вірою у Воскреслого Христа, нашого Господа. Перші слова по Воскресінні, які промовив Ісус Христос до апостолів, були: “Мир вам”. Перше прохання, яке виголошують священнослужителі на Літургії у наших храмах по всій Україні, є: “В мирі Господеві помолімся”. Як дуже ми сьогодні потребуємо миру в наших серцях, родинах, громадах, містах і селах, а особливо в нашій Батьківщині Україні. Мир – це великий дар, завдяки якому можемо молитись, творити, працювати, жити. Особливо сьогодні вас прошу перш за все помолитись до Воскреслого Ісуса за наших воїнів, синів і дочок, які стоять на охороні миру. “Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться” (Мт. 5, 9). Вони є тими, які творять мир для всіх нас.

Згадуючи живих, не можемо забути всіх, хто віддав своє життя за Україну. Молимося за упокій тих, хто загинув на полі бою, в полоні, помер від ран і не дожив до цього великого свята. Нехай же Господь упокоїть їхні душі у Своїх Небесних оселях. Разом з тим наш низький уклін і вдячність батькам, які виховали наших героїв.

У цей спасительний день святої Пасхи поділімося радістю свята із нашими батьками, дітьми, братами і сестрами, з нашими ближніми, друзями і знайомими. Постараймося передати цю велику радість скорботним і знедоленим, хворим і немічним, усім, хто потребує нашої уваги та підтримки.

З цією великою радістю Воскресіння Христового вітаємо всіх вас: духовних пастирів, монахів і монахинь, представників усіх гілок української влади, науковців, лікарів і вчителів, студентів і шкільну молодь, батьків і дітей та усіх людей доброї волі!

Благодать Воскреслого Господа нашого Ісуса Христа нехай буде з усіма вами!

Веселих свят!

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

† ВОЛОДИМИР Війтишин

Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський УГКЦ

Джерело: медіаресурс Івано-Франківської Архиєпархії УГКЦ

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *