Розпорядження владики Василія Івасюка про виніс Плащаниці

Share

Парохам, адміністраторам, настоятелям та вірним

Коломийської єпархії УГКЦ

Розпорядження

Порадившись зі священниками Коломийської єпархії та беручи до уваги особливі обставини поширенням епідемії коронавірусу в Україні і рекомендації органів державної влади і, дбаючи про здоров’я нації: дітей, молоді і дорослих та їхнє життя і здоров’я, рекомендуємо нашим вірним брати участь у Богослужіннях через всі доступні засоби масової інформації, дотримуватися норм поведінки і безпеки подані компетентними органами, котрі знаходяться на сайті Коломийської єпархії. Найкраще проводити карантин в домашніх умовах, як це вимагає порядок, щоб зберегти своє здоров’я – безцінний дар Божий. Однак при виносі Плащаниці рекомендуємо дотримуватися наступних кроків:

1). Священник в храмі, за участю паламара і дяка, служить відповідний чин, робить обхід навколо престолу і тетраподу та виносить Плащаницю до притвору храму, а де є каплиці без притвору, то при вході виставляє Плащаницю до почитання.

2). Плащаниця має знаходитися високо над підлогою і для цього слід використовувати тетрапод або стіл чи інше пристосування.

3). Стрічками або в інший спосіб перегороджують прямий доступ до Плащаниці, щоб ніхто не цілував.

4). Вірні підходять до вхідних дверей, перехрестившись, роблять малий поклін і відходять. Можна промовити невеличку молитву.

5). Безпечна відстань між людьми складає не менше 4-5 метрів.

6). Оскільки поза людським організмом вірус залишається на поверхнях, прошу не йти на колінах до Плащаниці і не бити поклони до землі, щоб не захворіти.

7). Священники мають бути в масках і рукавичках при виносі Плащаниці.

8). Прихожани так само мають подбати про маски і рукавички при підході до Плащаниці.

9). Просимо наших вірних дотримуватися вимог карантинних заходів, самоізоляції і молитви до заступників Коломийської єпархії: ікони Коломийської «Це Мати твоя» та ікони блаженного священномученика Миколая Чарнецького.

10). З цим порядком винесення Плащаниці ознайомити всіх вірних.

Благословення Господнє на вас!

 

+Василь Івасюк

Правлячий Архиєрей

Коломийської єпархії

Джерело: Веб-ресурс Коломийської єпархії

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.