Країни, в яких небезпечно бути християнами у 2021 році

Share

Ми звикли називати себе християнами й гордитися тим, що кількість нас християн зростає з кожним роком. Ми можемо вільно виявляти свою віру в Ісуса Христа, ми можемо вільно відвідувати Церкву та ширити Його Благу Вість, ділитися Його любов’ю та милосердям, не боячись нічого й нікого. І ми переповнюємося гордістю, коли читаємо, що по цілому світі число християн наближається до 340 мільйонів вірних. Та чи усвідомлюємо ми, що серед цих мільйонів кожен восьмий християнин зазнає переслідувань та катувань, терпить невимовні муки, а іноді зазнає мученичої смерті тільки через те, що вірить та наслідує Ісуса Христа.

За останні 29 років, згідно з дослідженням «Open Doors World Watch List», появилися країни, в яких не тільки не дотримуються громадянських та релігійних прав, але й спалахують війни на релігійному тлі. Переслідування надзвичайно великі на африканському континенті, де кожен шостий християнин зазнає дискримінації та насилля на релігійному грунті.

Бачачи перед собою список цих країн, ми повинні безперестанку молитися за цих християн, за їхню мужність і віру.

Північна Корея

Тип переслідувань: комуністичне та посткомуністичне переслідування.

Число християн зросло до 400 000.

Як страждають християни: якщо виявиться, що людина є християнином, то це загрожує їй смертною карою. Якщо її не вб’ють відразу, то відправлять в трудові табори, як політичного злочинця. В цих в’язницях нелюдські умови, тому виживають тільки одиниці вірних. На сьогодні там перебуває приблизно 50 000 – 70 000 християн.

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Нам потрібно молитися, щоби Господь кріпив їх, даруючи Свою силу й любов, щоби вони, ув’язнені, настрашені й самотні, не переставали відчувати Божу присутність й милосердя.

Афганістан

Тип переслідувань: кланова й етнічна ворожість.

Число християн: Точне число християн нам не відомо, можливо, їх є сотні. 

Як страждають християни: якщо сім’я дізнається, що хтось із її членів став християнином, то вона повинна зберегти свою «честь» й відректися від християнина, бували випадки, що їх убивали. Християни мусульманського походження поміщаються в психіатричні лікарні, бо відмова від ісламу прирівнюється до безумства.

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Нам потрібно молитися, щоби, не дивлячись на їхню ізоляцію, афганські християни скріплялися й зростали у своїй вірі. Молитися, щоби вони отримали безпечний доступ до вивчення Божого Слова й спілкування з іншими християнами.

Сомалі

Тип переслідувань: кланова ворожнеча.

Число християн: Точне число християн нам не відомо, можливо, їх є сотні. 

Як страждають християни: тут неможливо привселюдно визнати свою християнську віру, а «церковного життя» зовсім не має. Іслам вважається важливою частиною ідентичності сомалійців. Якщо хтось зрікається його і стає християнином, то на таку людину чекає велика небезпека. Члени сім’ї, клану чи спільноти будуть переслідувати, залякувати і навіть вбивати таких людей.

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Нам потрібно молитися за сім’ї убитих за віру, щоби їхні убиті отримали свій вінець в Небесній Домівці, а живі зцілилися від смутку, отримавши Божу допомогу.

Лівія

Тип переслідувань:  переслідування зі сторони ісламських угрупувань.

Число християн: зросло до 34 500.  

Як страждають християни: привселюдно ділитися християнською вірою тут незаконно. Ті ж, хто намагається так вчинити, ризикують підпасти під переслідування, насильство, арешти та й навіть смерть. Коли на християн нападають, вбивають чи переслідують їх, то вони не мають жодних шансів на правосуддя.

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Нам потрібно молитися за зростання нових християн, щоби вони могли створити свою спільноту, в якій би раділи й ділилися вірою в Ісуса Христа.

Пакистан

Тип переслідувань:  переслідування зі сторони ісламських угрупувань.

Число християн: зросло до 4 052 000.

Як страждають християни: християни зіштовхуються з жорстокими переслідуваннями у всіх сферах життя. Ті, хто відреклися ісламу, жорстоко переслідуються і вважаються другим сортом. Вони отримують роботу тільки таку, котра вважається низькою, брудною та ганебною.

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Ми маємо молитися про захист пакистанських церков, особливо під час Різдва та Великодня, коли відбуваються терористичні атаки.

Ємен

Тип переслідувань: кланова ворожнеча.

Число християн: зросло до декількох тисяч.

Як страждають християни: християни в Ємені таємно визнають свою віру, бо в протилежному випадку їм загрожує смертна кара. Покидати іслам строго заборонено, тому всі єменці вважаються виключно мусульманами.

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Нам слід молитися за таємних християн, за їхні домашні церкви, щоби у них була мудрість і проникливість, мужність і рішучість триматися Христової віри.

Іран

Тип переслідувань:  переслідування зі сторони ісламських угрупувань.

Число християн: зросло до 800 000.

Як страждають християни: зі сторони уряду, сімей та спільнот найчастіше переслідуються християни мусульманського походження. Тайні церкви часто зазнають набігів, їхні лідери та члени арештовуються та засуджуються до довгих тюремних термінів за «злочини проти національної безпеки».

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Молімося за християн, котрі на даний час перебувають у темницях за свою віру. Умови у в’язницях Ірану дуже погані, а пандемія тільки погіршила ситуацію.

Нігерія

Тип переслідувань:  переслідування зі сторони ісламських угрупувань.

Число християн:  зросло до 95 358 000.

 Як страждають християни: тут за віру вбивають найбільше християн, аніж в інших країнах. Жорстокі напади зі сторони різних ісламських угрупувань та екстремістських груп відбуваються скрізь по країні.

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Молімося, щоби милосердя Господнє торкнулося усіх християн, оскільки чимало їх покинули свої домівки, своїх рідних, втікаючи від смерті. Просімо Господа, щоби ті, котрі були викрадені та стали полоненими, отримали свободу та спасіння.

Індія

Тип переслідувань:  релігійний націоналізм.

Число християн зросло до 67 356 000.

Як страждають християни: індійські екстремісти вважають, що всі індійці повинні бути індуїстами, а країна має очиститися від ісламу та християнства. Християни переслідуються, підпадають під фізичні тортури, а іноді і смерть.  

Чи можемо ми їм хоч якось допомогти? Молімося про їхній захист, про Божу допомогу їхнім сім’ям та спільнотам у поширенні Христової віри.

Нерідко із наших уст вириваються слова нарікання щодо нашого визнання віри у Христа, нашого поширення Євангелії, нашого служіння Богу та ближньому. Нам важко залишатися християнами у сучасному світі, але є люди, котрі готові віддати своє життя за Христа, готові витерпіти неймовірні страждання та муки, залишаючись християнами. Берімо приклад у них, черпаймо мужність у них, молімося за усіх християн, щоби Христова віра вкоренилася у всіх країнах світу, відкриваючи милосердя, любов та Божу милість.

Джерело: thegospelcoalition.org

Фото ілюстративне – www.freepik.com

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.