Дія ангелів в людському житті

Share

Ангели відіграють важливу роль в житті кожної людини. Однією із найголовніших їхніх справ – це служити людям, сповіщаючи волю Божу: «Хіба ж не всі вони служебні духи, що їх посилають до послуг тим, які мають успадкувати спасіння?» (Євр. 1:14).

Ангели приносять пророчі послання

Ангели сповіщають про народження Месії пастухам у Вифлеємі. Архангел Гавриїл з’явився батьку Йоана Хрестителя з пророчим словом про його сина. Ангел проголошує Йосифу, щоби він не боявся одружуватися на Марії: «Йосифе, сину Давида, не бійсь узяти Марію, твою жінку, бо те, що в ній зачалось, походить від Святого Духа» (Мт. 1:20).

До Даниїла ангел прийшов також із важливим пророчим посланням. І Филипу розказав куди той має йти, щоби зустріти ефіопського євнуха. І Корнилію ангел звістив, що він має послати за Петро, котрий відкриє шлях спасіння народам.

Ангели захищають людей

Ангели визволяють апостолів із в’язниці: «Аангел Господень відчинив двері в’язниці й, вивівши їх, мовив: «Ідіть і, ставши в храмі, говоріть до народу всі слова життя цього» (Діян. 5:19-20). Ангел штовхнув Петра, щоби розбудити його та вивести із в’язниці: «Нараз з’явився ангел Господній, і у в’язниці засяяло світло. Він, вдаривши Петра по боці, збудив його, кажучи: «Вставай чимскоріш!» І ланцюги впали з рук у нього» (Діян. 12:7).

В Біблії ми знаходимо чимало прикладі присутності та дії ангелів. Книга Псалмів подає нам надзвичайні слова: «Бо ангелам своїм він повелить про тебе, щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах» (Пс. 91:11). Книга Буття говорить: «Ось я посилаю ангела мого перед тобою, щоб стеріг тебе в дорозі і привів тебе до того місця, що я приготував» (Вих.23:20); «Бо мій ангел йтиме перед тобою» (Вих. 23:23); «Ось ангел мій ітиме поперед тебе, а як навідаюсь до них, я покараю їх за їхній гріх» (Вих. 32:34); «Я пошлю перед тобою ангела…» (Вих. 33:2).

Ангел закриває пащі левам, котрі мали б з’їсти Даниїла: «Мій Бог послав ангела свого й той затулив пащеки левам, тож вони не скоїли мені ніякої шкоди, бо він визнав мене невинним перед собою, та й перед тобою, царю, я не вчинив нічого злого» (Дан. 6:23).

Ангели провадять духовну боротьбу

«Третього ж року Кира, перського царя, Даниїлові, що звався Валтасаром, було об’явлено слово; це слово було правда й велике мариво війни. Він силкувався зрозуміти те слово і вважав на видіння» (Дан. 10:1). Ангел звістив Даниїла, що той буде боротися з демонічними силами 21 день: «Князь перського царства чинив мені опір двадцять один день» (Дан. 10:13).

Ми бачимо архангела Михаїла та всіх вірних Богові ангелів, котрі борються із драконом: «І настала війна на небі: Михаїл і ангели його воювали проти дракона, і дракон воював та й ангели його» (Одк. 12:7).

Ангели допомагають у спокусах

Коли Ісус відкинув спокуси диявола в пустині, тоді «Лишив його диявол. І ось ангели приступили й почали йому слугувати» (Мт 4:11). І коли Він в Гетсиманському Саді молився, готуючись прийняти чашу терпіннь, то «з’явився йому ангел з неба, що підкріплював його» (Лк. 22:43).

Ангели з’являються у вигляді людей

«Гостинності не забувайте, бо нею деякі, не відаючи, ангелів були вгостили» (Євр. 13:2). Марія зустріла біля гробу Ісуса двох ангелів в білих одежах, вона, напевно, не усвідомлювала, що говорить з ангелами. Коли Ісус Навин побачив ангела, то він думав, що це проста людина: «Якже Ісус був під Єрихоном, звів він очі, аж бачить: стоїть перед ним якийсь чоловік з голим мечем у руці. Підійшов до нього Ісус та й питає: «Чи ти наш, чи з ворогів наших?». А той відказав: «Ні! Я начальник Господнього війська; прийшов я тепер». І впав Ісус лицем до землі, поклонивсь та й каже до нього: «Що велить мій владика слузі своєму» (Іс. Нав. 5:13-14).

Ангели звіщають суд над грішниками

Ангел Господній вразив Ірода, котрий відмовився поклонятися Богу. Ангели проголошують суд над Содомом та Гоморрою: «Ми зруйнуємо це місце, тому що великі скарги знялися проти них перед Господом, і Господь послав нас, щоб їх вигубити» (Бут. 19:13). Ангел Господній рятує царя Єзекію від рук ассирійців.

В книзі Одкровення ми знаходимо слова, які описують суд над людським родом, в котрому ангели будуть скликати всіх людей голосом сурми: «Перший посурмив, і настав град і вогонь, змішані з кров’ю, і кинуто їх на землю: і третина землі згоріла, і згоріла третина дерев, і вся трава зелена згоріла. І другий ангел посурмив, і мов гора велика, огнем розпалена, була кинута в море: і стала третина моря – кров’ю, і вимерла третина створінь, що живуть у морі, і третина кораблів -зруйнована. І третій ангел посурмив, і впала з неба зоря велика, що палала, як смолоскип, і впала на третину річок і на джерела вод. Ім’я зорі мовиться – «полин»; і стала третина вод полином, і багато людей померло від вод, бо прогіркли. І четвертий ангел посурмив, і вражено третину сонця і третину місяця, і третину зірок, щоб затьмилася третина їх, і день щоб не світив третину свою і ніч – так само. І я бачив, і чув, одного орла, що летів посеред неба, говорив голосом гучним: Горе, горе, горе тим, які живуть на землі, від решти голосів сурмних – трьох ангелів, котрі зараз посурмлять» (Одк. 8:7-13). Саме ангел буде виливати Божий гнів на землю: «І кинув ангел серп свій на землю і зібрав виноград землі, і кинув у велику винотоку гніву Божого» (Одк. 14:19).

Нам із вами слід просити своїх Ангелів Хоронителів, щоби вони берегли нас на всіх наших життєвих дорогах: «Бо ангелам своїм він повелить про тебе, щоб берегли тебе на всіх твоїх дорогах. І на руках тебе носитимуть, щоб не спіткнулася нога твоя об камінь» (Пс. 91:11-12).

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *