Притча про те, чого у нас немає

Share

Одного прекрасного дня до психолога прийшла жінка, котра не переставала жалітися на своє життя, проблеми та невдачі. І в доказ того, що її життя таке важке й погане, вона почала перераховувати чого у неї немає:

— Справжніх друзів – немає. Доброї зарплати – немає. Хорошої машини – немає. Просторої квартири – немає. Молодості – також немає. І надії немає, щоби колись все це отримати від життя.

Психолог уважно вислухав її, поправив окуляри й відповів:

— Звичайно, у вас багато чого немає. Проте ваш список не обмежується тим, що ви перерахували. Я легко можу його продовжити. Наприклад, тяжкої невиліковної хвороби у вас немає. Боргів мільйонних у вас також немає. Відповідальності за важкохвору дитину – немає. Горба – немає. Інвалідності – немає. Дуже багато у вас ще немає. І, якщо записати те, чого у вас немає, то самопочуття покращиться відразу. І надія появиться, що цього у вас не тільки немає, але ніколи й не буде.

Жінка подумала, щось обміркувала й посміхнулася. Поспішно встала, подякувала психологу й радісна повернулася додому. У неї з’явилася надії прожити щаслива своє життя.

Якщо у нас також чогось немає, то, можливо, його нам і непотрібно.

Зображення ілюстративне: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.