Смак життя

Share

Після 10 років закінчення інституту, колишні випускники прийшли в гості до свого професора, котрий викладав у них психологію

Посиділи, поговорили. Коли ж професор запитав, як вони поживають, то у відповідь почув потік скарг на численні життєві труднощі.

Щирий хазяїн запропонував молодим людям випити чай на травах та приніс із кухні різноманітні чашки: фарфорові, скляні, кришталеві; прості та вишукані. Коли випускники розібрали посуду,  професор сказав:

– Якщо ви помітили, то у вас в руках знаходяться тільки дорогі чашки. Простих і дешевих ніхто не захотів взяти. Бажання мати тільки найкраще і є джерелом ваших проблем. Зрозумійте: чашка не робить чай смачнішим чи ароматнішим. Іноді вона просто дорожча та вишуканіша, але вона тільки приховує те, що ми п’ємо.  Ви хотіли випити чай, а це і є вашим справжнім бажанням. Але ви свідомо вибрали найкращий посуд та ще й стали роздивлятися, кому яка дісталася. Тепер подумайте: життя – це напій, а робота, гроші, статус, спільнота – чашки. Це тільки інструменти, котрі відволікають вас від життя. Те, яку чашки ми вибрали, не змінює цінності нашого життя. Іноді, зациклюючись на чашці, ми забуваємо насолоджуватися смаком самого Життя.

Background photo created by rawpixel.com – www.freepik.com

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.