Принцеса в лахмітті

Share

У своєму королівстві король видав такий наказ: чоловіком принцеси стане тільки той, хто буде її любити все життя.

У призначений день сотні женихів зібралися в палаці. Кожен хотів довести, що буде любити принцесу вічно. Дівчина подивилася на виряджених юнаків і задумалась. Потім вона покликала свого учителя і довго розмовляла з ним.

– Я не буду сьогодні говорити з женихами, – повідомила принцеса. Розділіть їх на групи. Нехай перша група приїде завтра ввечері. Вдень я буду займатися у вчителя.

– Донечко, але ти вже закінчила школу, – здивувалася королева.

– Вчитися ніколи не пізно, – відповіла принцеса.

Будинок учителя стояв біля дороги. Коли повз проїхав перший наречений, знатний лицар на коні, він побачив біля дороги красиву жебрачку з кошиком квітів. Побачивши лицаря, дівчина попросила:

– Купіть у мене ці квіти.

– Геть з дороги, жебрачко, – крикнув лицар і поскакав повз принцеси.

Так вчинили всі юнаки, які поспішали в цей день до палацу. Увечері сумна принцеса зібрала всіх женихів. Сказавши пару слів, вона відсилала їх. Те саме повторилося і на другий день, і на третій.

– Дочко, чому ти всіх проганяєш? – стривожено запитала королева.

– Вони не здатні бачити красу, мамо.

Минув місяць. Женихи останньої групи зібралися в палаці, але серед них не було тільки одного нареченого і самої принцеси. Вони з’явилися разом, і принцеса оголосила, що знайшла свого судженого. Потім вона розповіла королеві:

– Мій учитель сказав мені: «Любов тієї людини буде жити вічно, котра полюбить тебе в лахмітті». Кожен день я переодягалася в старий одяг і чекала женихів біля дороги. Тільки цей юнак зупинився і купив у мене букет. Він сказав мені, що я прекрасна.

Фото ілюстративне: pixabay

Можливо Вас зацікавлять ці публікації:
Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.