Вкрадене щастя

Share

Якось диявол вирішив порозважатися. І сказав до своїх слуг: «Давайте відберемо щось у людей?».

Після довгих роздумів один із слуг промовив: «Давайте відберемо в них щастя. Проблема тільки в тому, куди ми його сховаємо, щоби вони не знайшли».

І тоді посипалися різноманітні версії.

Одні казали: «Давайте сховаємо його на вершині найвищої гори». На що їм відповіли: «Ні, запам’ятайте, що в людей дуже багато сил. І обов’язково віднайдеться одна, котра забереться на гору і знайде щастя. І, якщо знайде одна, то інші також зможуть дізнатися, де знаходиться щастя. Думайте далі».

 Другі сказали: «Давайте сховаємо його на дні моря». І знову їх спіткала невдача: «Ні, не забувайте, що людина дуже цікава. І прийде час, коли хтось змайструє апарат для підводного плавання, і тоді вони знайдуть щастя».

Інші висунули свою думку: «Давайте сховаємо його на іншій планеті». І знову відкинули їхню пропозицію: «Ні, пам’ятайте, що в людей достатньо розуму, щоби придумати корабель, котрий зможе подорожувати небом, відкриваючи різноманітні планети. І тоді вони на одній із планет віднайдуть щастя».

І тут найстарший із демонів мовив: «Я знаю, де потрібно сховати щастя, щоби вони його ніколи не знайшли. Сховаємо його в них самих, тоді вони будуть такими зайнятими в пошуках щастя, що їм і в голову не прийде, що воно знаходиться всередині них».

І від того часу люди витрачають своє життя, щоби віднайти щастя, не знаючи, що воно сховано в них самих.

Фото: pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.