Речі, котрі Господь говорить нам ніколи не чинити

Share

Господь створив світ і дав вказівки багатьом із Своїх людей, що потрібно чинити, а чого потрібно стерегтися.

Гляньмо, що Господь сказав не чинити:

Єві: не їсти

Каїну: не брехати

Мойсею: не хвилюватися щодо Божої всемогутності

Йосифу: не втрачати віри

Аврааму: не сумніватися

Ною: не зупинятися

Сарі: не сміятися

Анні: не переставати молитися

Давиду: не переставати каятися

Іллі: не втікати

Йоні: не гніватися

Ісусу Навину: не занепадати духом

Єремії: не думати про свій вік

Марті: не жалітися

Павлу: не здаватися

Руті: не оглядатися

Як бачимо Господь завжди говорив зі Своїми людьми. Невже в наш час Він не може говорити те ж саме нам? Його голос не замовк, Його бажання перебувати завжди біля нас не вичерпалося, Його інструкції не стали забутими.

В Своїй безмежній всемогутності та безконечній любові до нас, Він говорить завжди, особливо у хвилини, коли нас спіткав біль, тяжкі часи та переживання.

Що ж Він сьогодні говорить до нас. І чи ми готові прийняти Його вказівки?

Не переживайте: «Не збирайте собі скарбів на землі… Не турбуйтеся вашим життям…Отож не турбуйтеся, промовлявши: Що будемо їсти, що пити й у що зодягнемося?… Отець же ваш небесний знає, що вам усе це потрібне» (Мт. 19-34).

Не бійтеся: «Бо Бог дав нам не духа страху, а сили, любові й поміркованості» (ІІ Тим. 1:7).

Не кваптеся все зрозуміти та охопити своїм розумом: «Звірся на Господа всім твоїм серцем, не покладайсь на власний розум. У всіх твоїх путях думай про нього і він твої стежки вирівняє» (Прип. 3:5-6).

Не оглядайтеся. Забудьте про те, що відбулося вчора. Зосередьтеся на сьогоднішнім дні. Надійтеся на завтрашній день: «Не згадуйте про те, що було, не думайте про давнє!» (Іс. 43:18).

Не йдіть за своєю мудрістю. Шукайте Моєї мудрості: «Думки бо мої – не ваші думки, і дороги ваші – не мої дороги, – слово Господнє. Бо так, як небо вище від землі, так мої дороги вищі від доріг ваших і думки мої вищі від думок ваших» (Іс. 55:8-9).

Не дозволяйте почуттю вини контролювати вас. Якщо ви щиро розкаялися, то список ваших гріхів очищається: «Бо як високо небо над землею, така велика його милість над тими, що його бояться. Як далеко схід від заходу, так віддалив він від нас злочинства наші» (Пс. 102:11-12).

Не зневірюйтеся. Я поруч з вами. Я визволю вас від всіх скорбот та смутку: «Візвали праведні, і Господь почув їх і з усіх скорбот їхніх врятував їх» (Пс. 34:18).

Не шукайте того, що в світі. Шукайте Мене та Мого Царства: «Шукайте перше Царство Боже та його справедливість, а все те вам докладеться» (Мт. 6:33).

Не думайте, що ви самотні. Я з вами, коли ви встаєте, коли ви йдете, коли ви мандруєте чи відпочиваєте: «Отож наказую тобі: будь мужнім і хоробрим; не лякайся й не падай духом, бо Господь, Бог твій, з тобою, куди б ти не подався» (Іс. Нав. 1:9).

Не заздрість тому, що мають інші. Я дам вам все, чого ви потребуєте в даний час: «Благослови, душе моя, Господа і не забувай усіх добродійств його ніколи» (Пс. 103:1).

Не слухайте поганих новин. Наповнюйте своє серце Моїми обітницями: «Перед очима в себе не утверджу нічого нечестивого. Того, що творить беззаконня, зненавиджу, до мене той не пристане. Лукаве серце відійде геть від мене, зла я не хочу й знати. Хто обмовляє тайкома ближнього свого, – того я призведу до мовчанки. Хто має горде око й пиху в серці, не стерплю того. Очі мої на вірних краю, щоб жили зо мною. Хто ходить шляхом досконалих, той буде мені служити. Не житиме у моїм домі, хто лукавство творить. Хто кує брехні, не встоїться перед очима в мене. Щоранку призводитиму до мовчанки усіх нечестивих краю, щоб вигубити з Господнього міста усіх, що творять беззаконня» (Пс. 101:3-8).

Не жалійтеся на свої немочі та хвороби. Я допоможу вам, Я зміцню та вилікую вас: «Не бійся, бо я з тобою! Не тривожся, бо я – Бог твій! Я додам тобі сили, я тобі допоможу, підтримаю тебе переможною правицею моєю» (Іс. 41:10).

Бог і сьогодні говорить до нас. Нам потрібно тільки знайти час, зупинитися, побути в тиші і почути його вказівки: «Шукайте в Мені всі відповіді. Любіть Мене всім своїм серцем. Чекайте, і Я наповню ваше життя благословенням».

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.