Розпізнаймо погані плоди…

Share

Святе Письмо говорить нам: «Стережіться лжепророків, що приходять до вас в овечій одежі, а всередині – вовки хижі. Ви пізнаєте їх за плодами їхніми; хіба збирають виноград з тернини або з будяків – смокви?. Так кожне добре дерево родить гарні плоди, а лихе дерево – плоди погані. Не може добре дерево приносити плодів поганих, ані лихе дерево – плодів добрих. Всяке дерево, що не родить доброго плоду, рубають і в вогонь кидають. За їхніми плодами, отже, пізнаєте їх» (Мт. 7:15-20).

Плід в житті можна визначити, як те, чим людина вдосконалюється. Він може проявитися через емоції, вчинки чи результат життя. В посланні до Галатів ми читаємо: «Плід Духа: любов, радість, мир, довготерпіння, лагідність, доброта, вірність, тихість, здержливість» (Гал. 5:22-23).

Ми, як християни, повинні причепитися до Лози, якою є Ісус Христос, щоби принести добрий плід. Проте, бачачи плоди в своєму житті чи в житті наших близьких, нам буває важко відрізнити їх. В нас зароджується питання: якщо ми повинні пізнати людей через їхні плоди, то як нам зрозуміти, де поганий плід, а де добрий? Нам слід стати «інспекторами» плодів.

Немає плодів. Найчастіше в нас немає жодних плодів, ми, як та неплідна смоківниця, котру прокляв Ісус. Не приносити плода означає просто існувати. Бо тоді ми нічого не робимо ані для Царства Небесного, ані для ширення Євангелія, ані для служіння нашої Церкви. Не біймося вийти зі своїх сірих стін, щоби принести добрі та щедрі плоди для Царства Небесного.

 Воскові плоди. Найчастіше  ми зустрічаємося з людьми, котрі не приносять справжнього плоду, а тільки бутафорію. Цей плід може виглядати досить гарно, чимало людей буде ним захоплюватися, проте він є аж занадто ідеальним. З ним щось не те. Це тільки муляж, декорація. Восковий плід може виглядати ідеально, але, коли в життя приходить вогонь, він не встоїть. Він просто розтопиться і буде непридатним. В нашому житті є досить багато таких воскових плодів. Ми прагнемо бути досконалими, ідеальними, але боїмося змінювати себе. В скрутних ситуаціях ми боїмося та хвилюємося, забуваємо про Бога. Нам слід тільки дозволити Богові зростити справжній врожай в нашому житті. Світу не потрібна Церква із воскових плодів, котра схожа на восковий натюрморт. Світу потрібна Церква, яка ділиться справжніми плодами, котрі виросли на Лозі Христа.

  Незрілий плід. Зелений плід ще не дозрів. Йому потрібен час, щоби стати зрілим у Христі. Коли ми побачимо щось схоже, то повинні просити Святого Духа та чекати. Тільки час може визначити його вартість та вагу.

  Побитий плід. Цей плід був пошкоджений, тому з ним потрібно поводитися досить обережно. Можливо, Богу потрібно вирізати декілька плям, проте побитий плід не перестає виконувати свого призначення. Це відбувається тоді, коли людині причиняють біль. І, якщо в нашому житті є побиті місця, то ми не повинні опускати руки, але продовжувати працювати та приносити гідний плід.

Гнилий плід. Такий плід потрібно кидати у вогонь. Хоча і такий плід має свою мету. Гнилі плоди в нашому житті – це добриво, котре допомагає нам стати сильнішими. Якщо ми помітимо такий плід у своєму житті, то нам слід покаятися та дозволити Богу зцілити нас, щоби в подальшому гнилий плід не зіпсував інші плоди.

Добрий Божий плід. Такий плід – це поцілунок Небес для землі. Більшість людей не дозволяють плодам досягнути повної зрілості. Нам слід залишити їх на Лозі та довірити Богу. Він не залишить їх там, щоби вони зігнили. Він завжди прийде у призначений час, щоби принести благословення в наше життя. Добрий плід вартує того, щоби дочекатися його.

В наш час чимало людей стали жертвами лжевчителів та лжепророків, тому нам слід бути пильними відносно своїх плодів. Ми повинні досліджувати себе, бути обережними, щоби не допустити до себе вовків в овечих шкурах, завжди відвідувати Церкву та приносити тільки добрі плоди.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *