Надвірнянський Деканат
Духовні науки

Спасительні води Хрещення

Share

На вечірні свята Богоявлення читаються уривки зі Старого Завіту. Ці всі старозавітні читання об’єднані темою води. Господь створив воду, щоби вона давала життя на землі. Однак вона так само може нести і загрозу всьому живому. Про це також говориться в цих старозавітних читаннях. Ми бачимо, як фараон зі своїм військом, гине в бурхливих водах Червоного моря. Перед ізраїльтянами ці води розступилися і вони пройшли по морі, як по суші. Коли ж за ізраїльтянами кинулося єгипетське військо, то води їх поглинули. Так само ці старозавітні читання показують нам, яку силу мала ріка Йордан в різних обставинах та над різними людьми. Ці всі читання, котрі ми сьогодні чули, є прообразами хрещення Ісуса Христа.

Вода може принести як життя, так і смерть, коли людина, серед розпаленої пустині, помирає від спраги, їй найменша крапля води може подарувати життя та допомогти вижити. Але ця ж саме вода здатна потопити кораблі, зруйнувати міста та села, поглинути людей, знищивши все на своєму шляху.

Господь створив воду, як і цілий світ, добрими та корисними для нас. Але ми, люди, так ставимося до цих Божих дарів, в тому числі і води, землі, повітря, що ці стихії постають проти нас самих. В різних катаклізмах одні можуть побачити прояв Божого гніву, покарання за людські гріхи, а інші – нагадування для себе, те, про що говорить Спаситель: «Ні, кажу вам, але як не покаєтесь, усі загинете так само» (Лк. 13:5). А ще інші бачать в таких стихія прояв Божої сили та всемогутності. Як би там не було, ми не можемо до кінця знати чому саме так стається. Недаремно в пророка Ісаї ми знаходимо такі слова: «Бо так, як небо вище від землі, так мої дороги вищі від доріг ваших і думки мої вищі від думок ваших» (Іс. 55:9).

Для нас, християн, не важливо шукати причину та наслідок чому так стається. Для нас є важливим пам’ятати слова Івана Хрестителя: «Покайтесь, бо наблизилося Небесне Царство» (Мт. 3:2). Ці слова спрямовані до нас та не втрачають свого значення вже протягом 2 000 років. Ці слова пригадують нам, що роки, дні та години нашого життя є обмеженими. Ці слова промовляють до нас, щоби ми не витрачали даремно часу, щоби ми наше покаяння, а краще сказати переміну нашого життя не відкладали, щоби ми пам’ятали, що Господь є довготерпеливий, але так само Він є і справедливий.

Сьогоднішнє свято є нагодою подякувати Богові за Святе Хрещення. Адже у водах Святого Хрещення кожен із нас обновився та став новою людиною. Будьмо вдячні Богові за те, що ми дожили до свята Хрещення Господа нашого Ісуса Христа, за те, що ми маємо можливість освячувати води на зцілення наших душ, тіл та на освячення наших домівок. Причащаючись Святої Води, просімо Господа, щоби Він укріпив нашу віру, щоби ми могли кожного дня нашого життя пам’ятати Його слова: «Хто вірує в мене, як Писання каже, то ріки води живої з нутра його потечуть!» (Ів. 7:38).

“Духовний Дзвін”

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *