Свято Воздвиження Чесного й Животворящого Хреста

Share

Сьогодні всі ми, з трепетом та великою любов’ю, поклоняємося  Господньому Хресту. І розуміємо, що потрібно була така ганебна та жорстока смерть, щоби Господь спас нас від наших гріхів, зруйнував силу диявола, відкрив нам двері до Свого Царства, знищив усе те злом, котре розділяло людину і світ від Нього.

Сьогодні ми прославляємо Хрест –  і Церква наповнюється блиском слави. Ми прославляємо Хрест – і вся вселена освітлюється сяйвом радості. Ми прославляємо Хрест – і зникає морок, бо світло Христового хреста окутує все навколо. Ми прославляємо Хрест – і з Розп’ятим підносимося на небеса, залишивши на землі все те, що так гнобить та придавлює нас.

Хрест підноситься над Вселеною – і галасливі полки демонів замовкають й тремтять. Хрест підноситься – і ворожа сила сатани, падає і жахається, вражена Його силою. Хрест підноситься – і всі християни отримують спасіння. Хрест підноситься – і все навколо відновлюється й торжествує.

Бо Хрест – це надія християн, спасіння опущених, притулок знесилених, лікар немічних, переможець пристрастей, податель здоров’я. Хрест – це зброя проти ворогів, скіпетр царства, вінець краси, жезл сили, твердиня віри, підпора старості, провідник для сліпих, світло для всіх тих, хто перебуває у темряві, наш наставник та учитель, вісник покаяння, глашатай правди. Хрест – помічник у спокусах, хранитель у небезпеках, розрада в скорботах, керманич на морі, відрада в нещастях. Хрест – наша сила, наш спокій, наша їжа, наш помічних та заступник. Хрест – це все те, без чого неможливо наше життя й наша вічність.

З того часу, коли Бог вручив християнам Царські скіпетри, хрест Христовий засіяв для цілого світу. Цариця Олена, благочестива жінка, ведена Божим провидінням віднаходить той самий Хрест Господній, котрому сьогодні поклоняється вся вселена. І всі ми, згадуючи цю величну подію, приносимо йому поклоніння й свою любов.

Поклоняємося Хресту, бо через нього ми пізнали Господа й усвідомили Його величезну жертву, принесену для нас, немічних та грішних. Поклоняємося Хресту, бо на ньому розіп’явся наш Спаситель та Творець. Поклоняємося Хресту, бо через нього ми отримали спасіння та прощення гріхів. Поклоняємося Хресту, бо через нього розбійник входить на небо, відкриваючи дорогу кожному із нас. Поклоняємося Христу і прославляймо ім’я Того, Хто на ньому розпростер Свої руки, щоб обійняти кожну людину, щоби витерте кожне заплакане обличчя, щоби принести мир, радість та спокій кожній сім’ї. «Усі народи, що створив єси їх, прийдуть, поклоняться, о Господи перед Тобою і прославлятимуть твоє ім’я. Бо ти великий і твориш дивні речі, ти Бог єдиний» (Пс. 86:9-10).

Фото ілюстративне: wirestock – www.freepik.com

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *