Цінності людського життя

Share

Якими ж головними цінностями ми володіємо у своєму житті? Для того, щоби правильно відповісти на дане запитання, потрібно визнати чи вірить людина в Бога, в чому саме вона бачить сенс свого життя, на що надіється, чого прагне.

Для нас, християн, питання видається досить простим та ясним. Адже найціннішим в цьому світі є наша безсмертна душа і все те, що формує її як образ Бога і розвиває, як подобу Бога, що дарує їй вічне і щасливе життя в Бозі.

Людина сформована так, що якщо вона забажає і прикладе свої зусилля, то її душа стане житлом Духа Святого. Тоді людина буде переповнена Божою благодаттю, її думки та почуття будуть звернені до Спасителя. Адже Христос закликає кожну людину, кожного із нас: «Будьте досконалі, як Отець ваш небесний досконалий» (Мт. 5:48).

З цього ми бачимо, що кожна людина покликана до святості, до безкінечної духовної досконалості. А, отже, все те, що допомагає нам наближатися до Бога повинно стати для нас найціннішим в нашому житті.

Звісно, що найпершими цінностями людського життя повинні бути духовні цінності. До них ми відносимо: життя згідно Божих Заповідей, своєї совісті, викорінення своїх недоліків, поганих звичок та пристрастей, розвиток чеснот, смирення, терпіння та любові до Бога та ближніх, вміння жити не заради себе та своїх бажань, а заради інших.

На жаль, у світі все менше і менше можна зустріти людей, котрі прагнуть жити духовними цінностями. Натомість переважають ті, хто віддає перевагу матеріальним та тілесним потребам. Люди думають  не про спасіння власної безсмертної душі, а про такі короткотривалі та нестійкі матеріальні блага. Чому ж так відбувається? Адже в Церквам ми бачимо багато народу, які називають себе послідовниками Христа, які вірять в Нього, надіються на Нього. Знову ж таки, люди або не вірять в Бога, або вірять в Нього неправильно, викривлено, не надаючи духовному життю належної уваги.

За словами подвижників та старців: «Життя дане нам для того, щоби ми прославляли Бога, любили ближнього та прагнули до вічного життя». Господь хоче, щоби кожна людина увійшла в Царство Небесне, щоби кожна людина спаслася. Тому наше життя вже тут, на землі, повинне стати святим, переповненим Божою любов’ю.

З книги: «Уроки добротолюб’я»

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *