Уроки від Гедеона…

Share

Історія Гедеона нам відома. Ми дивуємося його мужності. Ангел говорить до нього: «Господь з тобою, хоробрий чоловіче!» (Суд. 6:12).

Та чи був Гедеон мужнім, сильним та відважним? Гедеон не був кандидатом на героя Божої армії. Він тихенько «товк пшеницю у ступі, щоб сховати її від мідіян» (Суд. 6:11). Він розбитий, розчарований, знесилений, безпомічний після багатьох років жорстокої мідіянської тиранії. Гедеон походив із найбіднішої сім’ї в своєму коліні та був наймолодший у своєму домі.

Він ніколи нічого такого не робив, що могло б його виділити та викреслити з-поміж інших. Він боявся щось робити серед білого дня, ховався і сахався від кожного звуку. Проте мине тільки трохи часу, коли Гедеон, підбадьорений ангелом, віднайде у собі сміливість та рішучість для виконання покладених на нього завдань.

«Іди в оцій твоїй силі. Ти врятуєш Ізраїля від руки мідіян. Знай, я тебе посилаю!» (Суд. 6:14).

Гедеон розпочинає свій шлях – шлях сильного, мужнього та відважного воїна, яким його і бачив ангел Господній.

 Різниця між страхом та боягузтвом

Усі ми переживаємо страх. Усі ми відчуваємо паніку та неспокій. Проте наша сміливість перемагає усе. Вона примушує зібрати усі свої сили в кулак та перемогти страх та відчай.

Боягузтво ж навпаки. Воно пригнічує людину. Навіть у книзі Одкровення про боягузів говориться, вони будуть першими вкинуті в вогненне озеро: «Боязливих же і безвірних, і мерзких, і убивників, і розпусних, і чарівників, і ідолопоклонників, і всіх лжеців – пай їхній в озері, що горить огнем і сіркою; то смерть друга» (Одк. 21:8).

Отже, що ж робить Гедеон?

Гедеон збирає армію. Він трубить у ріг та збирає усіх мужів свого коліна для боротьби із мідіянами. Уявімо собі, яка нерівна та жахлива боротьба їх очікувала: 32 тисячі ізраїльтян проти 135 тисяч мідіян. Ворог переважував їх чисельність у декілька раз. здавалося б руки у їзраїльтян мали опуститися від безсилля та відчаю. Але – ні. Бо на допомогу приходить Господь. Він говорить: «Хто боязливий та полохливий, нехай собі повертається додому» (Суд. 7:3).

І дальше події розгортаються не на користь ізраїльтян, бо назад, до своїх домівок, повертається дві третини війська. Залишається тільки 10 тисяч проти 135 тисяч. Уявімо собі тільки сміливість та відважність цих воїнів, які не побоялися повернутися назад, але виявили рішучість виступити проти своїх ворогів.

Проте, як ми знаємо, Господь і на цьому не зупиняється.

Друге відсіювання воїнів.

Господь звертається до Гедеона: «Людей ще забагато. Веди їх до води, і я випробую їх там для тебе; про котрого скажу тобі: цей нехай іде з тобою, – той і йтиме; а про котрого скажу: цей нехай не йде, – той не піде з тобою» (Суд. 7:4).

У Бога все йде по плану. І ця війна має бути незвичною. І перемога буде величною. Проте наступне прохання Бога дивує: «Хто хлептатиме воду язиком, як хлепчуть собаки, того поставиш окремо; так само й того, хто стане навколішки, щоб пити». І налічено тих, що хлептали язиком, триста чоловік, всі ж інші ставали навколішки, щоб напитись води» (Суд. 7:5-6).

Господи радить Гедеону розрізнити, як воїни п’ють воду – хто п’є, немов собака, а хто на колінах. Було вибрано 300 воїнів, котрі пили, мов собаки. Така маленька група людей. Як може Господь з ними прославитися? Як вони зможуть перемогти? Адже тут – 300 воїнів проти 135 тисяч. В чому суть цього випробовування?

У Бога завжди є на все Свої причини. І тут ми бачимо, що ті воїни, котрі пили, мов собаки, були більш пристосовані до різних умов, були краще підготованими і нічого не боялися.

Собаки у Біблії описують як злі, жорстокі, безпомічні та навіть непотрібні. Проте кожен, у кого є собака, знає, що вони бувають також і відданими та люблячими істотами.

Щоби стати сміливими та відважними нам потрібно повністю віддатися цій справі. Багато працювати і тренуватися. Ми можемо не мати відповідної підготовки, щоби відчайдушно ринути у бій, але ми маємо пам’ятати, що битва належить тільки Богові. Він – Той, Хто придумає геніальну стратегію. І Він – Той, Хто отримає перемогу. Все, що потрібно було зробити цим 300 воїнам – це прийти, бути сміливими та щирими, і йти за Божим проводом.

У цей важкий час для кожного українця, ця історія стосується і торкається нас, і всіх битв, в яких ми беремо участь. Нам для боротьби потрібна і сила Божа, і стратегія Божа. Все, що ми повинні зробити – це прийти до Бога у своїм немощі й слабкості, як це зробив Гедеон. І довіритися Його проводу.

 Господь шукає мужніх людей віри, людей, котрі віддані Йому. Ми можемо побачити, як прості селяни, вчителі, співаки, боксери, футболісти, чиїсь сини, брати, батьки та доньки стають мужніми воїнами, котрі безстрашно боронять кожен метр рідної землі. Господь велике творить із такими людьми, навіть якщо вони – наймолодші у своїй сім’ї та найбідніші у своєму місті.

«Зевах же і Цалмунна були в Каркорі зо своїм військом – до п’ятнадцять тисяч чоловік, – усе, що зосталося з цілого табору синів сходу, бо полягло їх сто двадцять тисяч чоловік, які справувались добре шаблею» (Суд. 8:10).

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.