Молитовні Чування у Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії

Share

27 серпня 2021 р. Б. у Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Надвірна відбулися молитовні чування, приурочені святу Успінню Пресвятої Богородиці.   

На запрошення пароха Собору о. Андрія Бакоти  до Храму завітали: о.  Матеуш Сьвістак (вікарій РКЦ) о. Микола Гаврилюк.

Розпочалися чування із Вечірні із Литією, яку очолив о. Андрій Бакота. Після Вечірні вірні мали можливість почути духовну науку о. Матеуша, котрий наголосив: «Сьогодні ми роздумуємо над особою Діви Марії. Якщо відкриємо й почитаємо Євангеліє, то там не знайдемо багато інформації про Неї. Проте знайдемо дуже важливі слова, котрі сказала Діва Марія. Перші відносяться до події Благовіщення: «Ось, я раба Господня, нехай буде мені за словом твоїм!» (Лук. 1:38). Другі слова Вона промовила під час весілля в Кані Галилейській: «Робіть усе, що вам скаже Мій Син» (Ів. 2:3). Треті Її слова відносяться до події на Голгофі, коли Вона прийняла під Свою опіку ціле людство і стала нашою Матір’ю: «Оце мати твоя!» (Ів. 19:27). Ці слова Пресвятої Богородиці мають стати для нас дороговказом послуху, любові, жертовності та смирення. І прикладом, як ми маємо жити, коли бажаємо бути щасливими – тільки з Богом».

Опісля вірні молилися Акафіст Успінню Пресвятої Богородиці. Після акафісту до вірних звернувся о. Микола Гаврилюк, котрий розкрив сенс та значення свята Успіння Пресвятої Богородиці. «Ми маємо причину до смутку, бо смерть є нашим супутником, але так само ми маємо причину і до радості, тому що через людину прийшло і воскресіння мертвих… Тільки у Марії не було ніякої логіки смерті, а було життя, була повнота любові, була повнота довіри до Бога. І тому не дивно, що Її життя так закінчилось. У ньому не знайшлося місцю смерті. І Вона цілком із душею та тілом була узята на небо, до вічного життя разом із Своїм Сином… Пам’ятаймо, що через Марію ми можемо дійти до Господа Бога. Марія є гарним шляхом і провідником до зустрічі із Богом, якщо ми будемо наслідувати Її чесноти. Щоб наша святість не була чимось захмарним, щоденною нашою працею. Тоді Бог, бачачи наші зусилля та труди завжди нам допоможе».

На завершення чувань о. Андрій Бакота подякував отцям за науки та спільну молитву.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.