Пастирський візит владики Василія до Надвірної

Share

14 жовтня, у свій храмовий празник, Парафія Покрову Пресвятої Богородиці м. Надвірна, з пастирським візитом вітала Преосвященного Владику Василія (Івасюка), правлячого ієрарха Коломийської єпархії.

Діти, з щирими словами вітання, чисельні віряни зустрічали свого дорогого гостя. о. Юрій Зеленчук вручив Владиці хрест та ключ, від довіреного йому храму, запросивши очолити Божественну Літургію. Під час Богослужіння Кир Василій уділив Дмитру Мішку, випускнику ІФДС, нижчі та піддияконські свячення.

Преосвященному Владиці Василію співслужили: о. Юрій Зеленчук, о. Андрій Бакота, декан Надвірнянського протопресвітеріату, та священики Надвірнянського протопресвітеріату.

Преосвященний Владика звернувся до вірян із повчальними словами науки, наголосивши, що: «Люди обтяжені суєтою світу цього, майже завжди дивляться тільки собі під ноги. Натомість місія Церкви полягає у тому, щоб відірвати погляд людини від землі і спрямувати його у Небо…Люди відвернулися від Бога ще в Едемському саду і тим самим забруднили Джерело Божої благодаті, широко відкривши двері гріхам заздрості, ненависті і братовбивства. Іншими словами, гріхи визначають напрям руху вже від моменту народження людини у напрямку смерті. З кожною миттю старіємо, набуваємо нових хворіб, аж допоки не наступить отой момент смерті… Присутність Божої благодаті у серці людини допомагає визначити, що можна і треба робити, а чого за жодних обставин не слід виконувати. Дотик Божої благодаті робить ярмо Боже легким і благодатним у житті людини. Тоді людина починає ясно бачити далеку перспективу і знаходить силу опиратися особистому гріхові і всякому злу у суспільному та державному житті».

Владика наголоси на значенні цього свята, Покрову Пресвятої Богородиці, не тільки в часи стародавнього Константинополя, коли Небесна Ненька захистила людей від ворожої навали, сховавши усіх під Своїм всемогутнім омофором, але і на важливості цього празника в наш час, для всіх нас, які так потребуємо ЇЇ захисту та допомоги.

«Особливе шанування Покрову Богородиці для нас, українців, розпочинається з ХІІ століття. В наш час цей празник присвячений усім мужнім захисникам нашої багатостраждальної Неньки-України, котрі покладають усі свої сили аби захистити спокійне життя мирних громадян. Поява Небесної Заступниці допомагає нашим військовим рятувати рідну землю від ворога», – наголосив Преосвященний Владика, прохаючи людей не забувати в своїх молитвах усіх тих, хто там, далеко, в окопах та бліндажах, захищають наш мирний сон.

Після закінчення божественної Літургії Кир Василій подякував усім священикам, котрі чисельно зібралися на спільну молитву, вірним та молоді.

Цього дня відбулася ще одна важлива та пам’ятна подія для жителів Надвірнянщини: Владика Василій освятив відновлений хрест – знак скасування панщини в м. Надвірна. Цей хрест спорудила громада міста, щоби ніколи не забувати події 3 травня 1848 року, коли цісарським патентом було оголошено скасування панщини.

 Радянська влада неодноразово намагалася знищити цей пам’ятний хрест. Проте люди завжди відновлювали його. І тільки 1990 року блаженної пам’яті Владика Павло Василик освятив його на тому місці, де він знаходиться і зараз.

Цього ж року хрест, який руйнувався часом та перебував в аварійному стані, громада міста, з метою збереження історичної пам’ятки, відновила. І після 170 років скасування панщини Владика Василій та численне духовенство Надвірнянського протопресвітеріату вдруге освятили цей пам’ятник знак.

Преосвященний Владика Василій подякував місцевим жителям за ініціативу збереження історичної пам’ятки, а також всім жертводавцям та людям доброї волі, котрі зібралися на посвяченні пам’ятного хреста.

о. Микола Гаврилюк
адміністратор веб-ресурсу
Надвірнянського протопресвітеріату

фото: прес-служба Коломийської єпархії

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *