У Надвірній перебуватиме копія Чудотворної ікони Спаса із Глинян (Анонс)

Share

16-30 вересня у Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії м. Надвірна перебуватиме копія Чудотворної ікони Спаса із Глинян.

Зустріч ікони: 16 вересня о 18:00.

Протягом двох тижнів вірні зможуть приступити до вшанування ікони в Прокатедральному Соборі Благовіщення Пресвятої Діви Марії.

Для довідки:

Легенда оповідає, що образ подарував храму Богдан Хмельницький, коли він з військом стояв в Глинянах, готуючись до походу на Львів.

У 1935 році йшла мова, щоб розібрати церкву, оскільки та була в аварійному стані.  Проте сталось чудо, котре змінило хід історії церкви та села.

На Святвечір цього (1935) року троє дівчат побачили дивне світло у храмі.

Відчинивши храм, люди побачили як над образом, то яскравіше, то слабше сяє світло. Почорнілий фон Розп’яття мінявся усіма барвами веселки.

Протягом трьох тижнів люди спостерігали це чудо, згодом вони зрозуміли, що образ обновився – покрився позолотою. Христове Тіло виглядало свіжонамальованим, кров була яскраво-червоною, фон – ясно-золотим. Мешканці  згадують, що дуже яскраво блищали цвяхи в Христових ранах.

  Відомості про різдвяне диво в Глинянах священики передали в Рим. Папа Пій ХІ коронував образ Розп’яття Ісуса Христа.

Є свідчення про велику кількість оздоровлень та зцілень, які відбулись перед іконою Розп’ятого Христа. За гроші, пожертвувані паломниками, перед Другою Світовою Війною церкву відремонтували.

У 1938 році після багатьох комісій Папа Пій XI, на прохання Митрополита Андрія Шептицького, грамотою надав цьому храму 5 відпустів в рік.
У часи радянської влади храм зачинили на довгих тридцять років. Працівники КДБ навіть хотіли вивезти ікону з церкви, але спроба виявилася невдалою — офіцера, який намагався зняти образ, відкинуло, він знепритомнів, з вуст пішла піна, ним сильно трясло. Відтак на ікону більше ніхто не зазіхав. У церкві відкрили музей килимарства, а іконостас завісили тканиною. Та хоча церква не діяла і не було священика, люди все одно йшли сюди молитися.

Перед іконою відбувались і надалі відбуваються численні навернення і зцілення.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.