Діти на богослужіннях

Share

Дуже часто люди роблять зауваження маленьким дітям, які знаходяться в Храмі під час Літургії, що вони шумлять і заважають молитися.

Дуже часто можна помітити та й не рідко і почути, що чотирнадцятилітні підлітки не можуть в Храмі встояти і 10-15 хвилин, коли маленькі п’ятилітні дітки можуть, як свічки, простояти цілу Літургію. Кожна людина повинна зрозуміти і усвідомити, що дитина не повинна знаходитися в притворі чи, навпаки, спереді. Місце розташування дітей під час Літургії повинно бути індивідуальне та слід мати на увазі не тільки вік дитини, але і навик молитви.

Нам, дорослим, потрібно зрозуміти, що дитині дуже важко зосередитися, коли вона не бачить жодних священнодійств, така дитина завжди повинна знаходитися спереду, бо там все видно. Батьки дітей також повинні розуміти, що, якщо дитина ще маленька, не може вистояти на Літургії, то її потрібно приносити в Храм тільки на той час, скільки вона може вистояти. Коли ж дитина ще не готова до молитви, тому що зовсім мала, постійно плаче, то в такому випадку її батьки повинні стояти з нею в притворі чи позаду. Якщо сім’я приїхати в Храм, щоби вистояти Літургію, то потрібно стояти поруч із дитиною, а не гуляти навколо Храму.  Погуляти можна після Літургії.

Дуже часто саме дорослі стають причиною того, що діти не можуть добре поводитися в Храмі. Буває так, що батьки приїжджають на богослужіння з малими дітьми ще задовго до самого його початку. Що ж тоді буде відчувати дитина? Звичайно, що крім болі в спині та ногах під час незрозумілої Літургії, яка триває дуже довго, вона нічого і не запам’ятає. Діти ніколи не повинні бути перевантажені богослужіннями.

Зовсім маленьким діткам можна дозволити брати з собою на Літургію іграшки. Коли дитина грається чи не може встояти на одному місці, тоді добре було б пригадати Серафима Саровського, коли до нього прийшла відвідувачка, а її дитина почала бігати та сміятися в келії. Жінка дуже засоромилася через дитину, на що преподобний відповів, що її дитина грається з ангелами.

Проте в жодному разі не потрібно залишати дітей без догляду. Дуже часто можна побачити, що мама ревно молиться в Храмі, а її дитина «перевертає» Храм: трясе підсвічниками, кричить, вередує, заважає іншим людям, так, що ніхто не може заспокоїти її. Завжди потрібно стояти біля дитини та слідкувати з книжкою за богослужінням. Діти повинні зрозуміти, що на Літургії не потрібно гратися та шуміти.

Нам, дорослим, потрібно пам’ятати, що і підліткам, і малих діткам потрібно обережно, з любов’ю робити зауваження. Вони повинні завжди відчувати дух спільноти. В Храмі повинен існувати спільний настрій, дорослі повинні показати приклад дітям, що богослужіння – це Святиня.

За матеріалами: http://www.nsad.ru/

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *