Поважай батьків, яких дав тобі Господь

Share

«Шануй твого батька і матір твою, щоб довголітній був ти на землі, що Господь, Бог твій, дасть тобі» (Вих. 20:12).

Книга Буття подає нам дуже цінну науку: «Сотворімо людину на Наш Образ і на Нашу Подобу» (Бут. 1:26). І дальше бачимо: «Будьте плідні й множтеся і наповняйте землю» (Бут. 1:28). Батьківство бере свій початок від Самого Бога. Нове життя розпочинається із великою та сильної любові між чоловіком та жінкою, бо із самого початку людське життя появилося в результаті сильної та близької любові Бога. Він створив чоловіка та жінку не тому, що Йому було сумно. Людське життя стало виявом Божої любові.

Адам та Єва та й усі ми – плід Його божественної любові. Тому Бог бажає, щоби ми зрозуміли навіщо Він створив світ – навіщо створив нас – бо і світ, і ми – плід Його любові. Навіть, якщо любов наших земних батьків була нещасливою, незрілою, нерозумною. Навіть, якщо вони не любили нас та й один одного, вони все одно нагадують нам про ту вищу, чистішу, досконалішу Любов, Котра створила нас.

Почитай свого Отця та Творця.

Коли Господь говорить: «Шануй твого батька і матір твою», – Він також говорить: «Чи будеш ти Мені довіряти та коритися?». Апостол Павло пише: «Він створив з одного ввесь рід людський, щоб він жив по всій земній поверхні, призначивши встановлені часи і границі їхнього оселення» (Діян. 17:26), – і те, чиїми ми будемо дітьми.

Отже, у кожного із нас є батько та мати, котрих Господь вибрав саме для нас, щоби ми їх любили, поважали, піклувалися доки вони будуть жити. Вчителі будуть з’являтися у нашому житті і зникати, керівники будуть наймати нас і звільняти, депутати і президенти будуть обиратися, а потім вони покидатимуть свій пост, цілі нації будуть підніматися і падати, і тільки наші батьки назавжди залишаться нашими батьками.

Ісус закликає нас завжди поважати своїх батьків. А для того, щоби поважати їх, як цього прагне Господь, ми маємо почути й зрозуміти ці слова: «Слухай батька, що породив тебе; не зневажай матері, коли вона старенька» (Прип. 23:22).

Оскільки поважати батьків буває досить непросто й нелегко, Бог допомагає і дає нам цю заповідь, а також і обіцянку. Знову апостол Павло звертається до нас: «Діти, слухайтеся в Господі батьків ваших, бо це справедливо. Шануй батька свого і матір – це перша заповідь з обітницею: щоб тобі добре було і щоб ти на землі був довголітнім» (Еф. 6:1-3).

А тим, хто поважає своїх батьків, Господь обіцяє життя, радість та безпеку. Саме повага до батьків, особливо, коли це непросто й нелегко, підтверджує, що ми діти небес, діти свого Небесного Отця.

Фото ілюстративне – www.freepik.com

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.