Крокуймо разом, щоби визволитися від шкідливих звичок

Share

Наші шкідливі звички та пристрасті руйнують наше життя. І ми це бачимо, але нічого не можемо подіяти. Опускають руки, приходить розчарування. Проте незалежно від того, наскільки безнадійною нам видається ситуація, незалежно від того, як довго опанувала нас зла звичка чи пристрасть, Бог продовжує діяти у нашому житті. І Він чекає, щоби здійснити чудо й перемінити наше життя.

Отже, крокуймо разом, щоби позбутися усього того, що перешкоджає нам жити християнським життям.

Розпочнімо уже сьогодні. «Не хвалися завтрішнім днем, бо не знаєш, що день може вродити» (Прип. 27:1). Не чекаймо до завтра, не відкладаймо наше покаяння, наше спасіння на потім. Бо завтра буде набагато складніше перемінитися, аніж сьогодні. Вирішіть уже сьогодні розпочати свою боротьбу із поганими звичками та пристрастями.

Перестаньмо обвинувачувати інших. «Безумність людини руйнує її долю, та й ще на Господа вона серцем гнівається» (Прип. 19:3). Звинувачення інших є таке ж древнє, як Адам та Єва, проте ми ніколи не станемо кращими, доки не визнаємо, що це є тільки нашою проблемою, а не чиєюсь. Щоби розпочати нове життя, ми маємо взяти на себе усю відповідальність за погані звички у нашому житті.

Досліджуймо своє життя. «Розвідаймо тільки дороги наші й дізнаймо, повернімося до Господа!» (Плач Єр. 3:40). Уже сьогодні запитаймо себе: «Якими є мої немочі? Коли саме я найбільше спокушаюся? Як довго у мене ця проблема? Що мене найбільше розтривожує?». Якщо ми бажаємо перемінитися, то нам потрібно перестати прикидатися, що у нас все добре. Нам потрібно постійно перевіряти себе, щоби побачити, чи не збилися ми із правдивої дороги.

Попросімо Христа опікуватися нашим життям. «Нехай, отже, не панує гріх у смертнім вашім тілі, щоб вам коритися його пожадливостям, і не видавайте членів ваших гріхові за знаряддя неправедності, але віддайте себе Богові, як ожилих із мертвих, а члени ваші, як зброю праведності» (Рим. 6:12-13). Господь завжди готується допомагати нам. Нам потрібно тільки Його про це щиро попросити. Бог готовий стати для нас розв’язанням усіх проблем, пристрастей та спокус. І так важливо, щоби нашим життя кермував саме Христос, а не пристрасті та спокуси.

Тримаймося якомога далі від спокус. «…вдягніться у Господа Ісуса Христа і не дбайте про тіло задля похотей» (Рим. 13:14). Будуймо своє життя так, щоби оминати спокуси. Якщо у вас є проблеми з алкоголем, оминайте бари. Якщо у вас є проблеми із переїданням, не набивайте холодильних непотрібною їжею. Не шукайте собі таких ситуацій, в яких ви зможете накликати на себе гріховні бажання.

Зосередьмося на чомусь іншому. «Більш ніж щось інше пильнуй своє серце, бо з нього б’ють життя джерела» (Прип. 4:23). Ключ до боротьби із спокусами полягає в тому, щоби перемінити напрямок свого життя. Тому так важливо перемикнутися на щось добре й прекрасне.

Шукаймо групу підтримки. «Двом ліпше, ніж одному, вони бо мають ліпшу користь із своєї праці» (Проп. 4:9). Дуже часто, коли ми боремося із залежністю чи пристрастями,  ми не говоримо нікому про це. Проте ми не можемо позбутися залежності без допомоги інших. Дуже важливо жити відкрито, бо розкриття своїх почуттів – це початок зцілення.

Простягнімо руку допомоги іншим. «Бог усякої втіхи, що втішає нас у всім нашім горі, щоб ми могли втішити тих, які у всяких скорботах, тією втіхою, якою Бог самих нас утішає» (ІІ Кор. 1:4). Бог буде використовувати наші проблеми, щоби допомагати іншим. Він візьме найжахливішу вашу пристрасть і перетворить її на найкращу боротьбу. Бог допоможе вам подолати будь-яку пристрасть, а ви повинні не зупинятися, а простягати руку своєї допомоги іншим.

Зображення ілюстративне: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *