Невже алкоголь – це щось неправильне для християн?

Share

Одні із найбільш болючих історій – це історії людей, котрі розповідають як алкоголь чи наркотики спустошили їхні життя та зруйнували їхні сім’ї.

Біблія засуджує використання будь-яких речовин, котрі змінюють чи викривляють наше мислення. Це включає також алкоголь, котрий був найпоширенішим наркотиком в біблійні часи. Його можна було використати як ліки, як зазвичай бувало, а також і як жахливий наркотик. Те, як сьогодні алкоголь використовується, перетворює його у найбільше зло сучасності. Це велика перешкода, яку людина створює сама для себе, і починається з того, що людина перехопить чарочку, а закінчується тим, що чарочка поневолює саму людину.

Коли заголовки газет та ЗМІ стають зловісними та похмурими, в країні зростає продаж алкоголю та барбітуратів, бо так багато людей намагаються втекти від похмурої реальності. А Біблія продовжує говорити: «Вино – зрадливе, п’янкі напої – буйні; кожен, хто приймає їх, – нерозумний» (Прип. 20:1). Зловживання алкоголем перетворилося на одну із найсерйозніших соціальних проблем нашого часу, а результати повністю протилежні до емоцій «щасливого часу».

Чимало людей заглядають у чарку, щоби бути більш компанійськими. Деякі використовують його, щоби приглушити бажання та крики душі. А Біблія і дальше говорити: «Вино – зрадливе, п’янкі напої – буйні; кожен, хто приймає їх, – нерозумний» (Прип. 20:1). Ніщо, окрім єдиного Бога, ніколи не задовольнить людину повністю, бо людська душа створена для Бога. Використання та вживання алкоголю чи наркотиків – це поширений спосіб втечі від Бога та забуття Його.

  А Біблія направляє: «Вино – зрадливе, п’янкі напої – буйні; кожен, хто приймає їх, – нерозумний» (Прип. 20:1).

«Горе тому, хто своїх сусідів напуває, хто наливає їм отрути, доки не уп’ються» (Аввак. 2:5).

«Не бувай з тими, що впиваються вином, ані між тими, що обжираються м’ясом, бо п’яниці й ненажери зубожіють, а довге спання їх вбирає у лахи» (Прип. 23:20-21).

«Не приглядайся до вина, яке воно червоне, як гарно світиться у кубку, як лагідненько ллється. Потім воно вкусить, як гадина, утне, немов зміюка. Тобі ввижатимуться дивні речі, серце твоє буде дурниці говорити; і будеш немов той, що дрімає серед моря, або як той, що вгорі лежить на щоглі» (Прип. 23:31-34).

«Все мені можна», та не все корисне. «Все мені можна», та я не дам нічому заволодіти наді мною» (І Кор. 6:12).

«Хіба ж не знаєте, що ваше тіло – храм Святого Духа, який живе у вас? Його ви маєте від Бога, тож уже не належите до себе самих. Ви бо куплені високою ціною! Тож прославляйте Бога у вашому тілі!» (І Кор. 6:19-20).

Фото ілюстративне. Джерело: pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *