Кілька думок про вірність у подружжі

Share

Відкладімо духовні та моральні аргументи та просто погляньмо на психологічні та емоційні наслідки. Дуже модним в наш час стає те, що молоді чоловіки вихваляються своїми сексуальними подвигами. Та й, взагалі, молодь відходить від бачення подружнього зв’язку з однією особою, аж доки смерть не розлучить їх. Це для них смішно і непопулярно.

 Великий вплив на чоловічу стать має безмежний перегляд різноманітних порнографічних зображень. Як же тоді чоловік може оберегти себе в чистоті? Що ж робити? Невже потрібно жінок вдягнути з ніг до голови в чорні простирала?

Кожному чоловіку потрібно зрозуміти, якщо його очі не будуть приковані до власної дружини, то їхні відносини не будуть ніколи процвітати. Чоловіки завжди повинні бути галантними у відносинах зі своїми дружинами. Якщо ж приходиться працювати у компанії жінок, то для нього вони повинні стати: старші жінки – власними матерями, однолітки – сестрами, а молодші жінки – власними доньками. Тоді у власному подружжі запанує мир, злагода та розуміння.

Цар Соломон, котрий знав жінок набагато краще, аніж більшість чоловіків, дає могутні приписи для тримання себе в чистоті.

Звертайте увагу на мудрість. «Скажи до мудрості: «Ти сестра моя», – а розум назви другом, щоб він зберіг тебе від чужої жінки, від незнайомої з звабливими словами» (Прип. 7:4-5).

 Тримайте себе подалі від звабних жінок. «Помітив я між хлопцями юнака безумного. Він проходив вулицею коло її закутка, і простував дорогою до її дому, присмерком, вечірньою порою, у глупу ніч та в темряві, – аж ось назустріч йому жінка, одягнена, немов повія, хитра серцем. Вона – пристрасна й нахабна, ноги її не посидять у хаті» (Прип. 7:6-8). Гріх завжди вимагає близькості, тому не слід переступати за межі Божого Закону.

Не слухайте звабних слів. «…щоб він зберіг тебе від чужої жінки, від незнайомої з звабливими словами…Котра зводить його своїм щедрим щебетанням, зводить його солодкими словами.» (Прип. 7:5;21). Ніколи не дозволяйте жінкам шептати на вухо.    

Відправляйтеся після праці тільки додому. «Нехай твоє серце до її доріг не хилиться, не блукай її стежками; бо багатьох вона на смерть поранила, і найсильніші всі жертвою її упали. Дім її – дорога до Шеолу, вона веде вниз до покоїв смерті» (Прип. 7:25-27). Чоловіки приймають погані рішення та чинять необдумано, коли тиняються без діла, шукаючи пригод на свою голову.

Відводьте свої очі від безсоромного погляду. Навчіть дивитися на жінок, як на Боже створіння. Слухайте те, про що вчить Святе Письмо: щоби ваші очі ніколи не дивилися хтиво. Нерідко приходиться бачити, як чоловіки жадібно дивляться на жінок. Чи задумуються вони: а чи було б їх приємно, якби так дивилися на їхніх дочок чи дружину? То чи слід перетворювати себе на похітливих створінь?

Знайте різницю між похіттю та коханням. «… щоб зберегти тебе від злої жінки, та від облесливості язика чужої. Не пожадай у твоїм серці її вроди, і не давай себе звести її морганням, бо задля повії можна зубожіти до куска хліба, тим часом, як замужня на дороге життя полює» (Прип. 6:24-26). Похіть – це маніакальне, одержиме і неконтрольоване бажання володіти чимось або кимось. Похіть тільки бере, на відміну від любові, котра тільки віддає. Бог – це любов та святість, відповідно, любов також свята. Всупереч культурі, любов обмежується праведністю, котру встановив Господь.

Поважайте чужу дружину. «Чи ж можна в пазуху вогню набрати так, щоб одежа не згоріла? Або чи можна по жару ходити так, щоб не обпеклися ноги? Отак воно з тим, хто до дружини ближнього вчащає: хто б її не торкнувся, не буде той безвинним» (Прип. 6:27-29).

Не спокушайтеся ласкавими словами. «Зводить вона його своїм щедрим щебетанням, зводить його солодкими словами» (Прип. 7:21). Адже спокуси приходять через лестощі, які уособлюють собою брехливі маніпуляції.

Чоловіки, котрі знають цінність свого призначення, ніколи не будуть мати час для якихось інтриг, зрад, маніпуляцій. В їхніх сім’ях панує лад, спокій та мир.

Фото ілюстративне, створене: Manuel Alejandro Leon із сайту: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.