Любов, пристрасть чи захоплення?

Share

Досить багато людей вірить у любов з першого погляду. Проте, можливо, це несправжня любов, а тільки сильне захоплення. Далеко не кожна людина бачить різницю між любов’ю та пристрастю. В чому ж тоді вона полягає?

Що таке захоплення?

Захоплення чи закоханість, як його ще називають, – це стан, під час якого людина повністю охоплена своїм почуттям. Закоханість відрізняється від справжньої любові тим, що почуття беруть верх над розумом. Почуття можуть бути наскільки сильними, що розум ніби повність відключається. Закоханому навіть сталять «діагноз» – «засліплений любов’ю». Це означає, що людина нічого не бачить, не чує, не думає ні про що і ні про кого, окрім предмету свого захоплення. Іншими словами, людина відчуває наскільки сильний потяг до конкретної людини протилежної статі, що не усвідомлює того, що і як робить. Отже, що притаманно для захоплення:

  • Закохана людина не думає ні про що, окрім предмета свого захоплення.
  • Закохана людина прагне ідеалізувати того, в кого закохана. Всі слова та вчинки об’єкта закоханості видаються йому найдосконалішими. Навколишні можуть вказувати закоханому на тривожні сигнали, проте він їх не буде сприймати. Романтичні почуття будуть переважати над розумом.
  • Закохана людина може наскільки зануритися в своє захоплення, що покине свої справи. Вона перетвориться на безвідповідальну людину, яка відкидає свої прямі обов’язки.
  • Закохана людина керується не розумом, але почуттями. В такому стані вона може накоїти багато лиха, про яке буде жаліти ціле своє життя.

Що таке пристрасть?

Пристрасть – це сильне бажання задовольнити свої сексуальні потреби. Пристрасть досить часто сприймають за любов, проте це зовсім різні речі.

  • Пристрасть егоїстична, вона завжди прагне щось отримати.
  • Пристрасть ніколи не думає про ближнього, про те, що з ним потім станеться.
  • Пристрасть потребує негайного задоволення. Вона волає: «Я хочу це для свого задоволення, я хочу це незалежно від наслідків, я хочу цього негайно!».
  • Пристрасть спалахує несподівано, як вогонь.
  • Пристрасне захоплення називають «безумною любов’ю». Пристрасть як спалахує до конкретної людини, так може і несподівано зникнути, після задоволення своїх потреб. Більш того, пристрасть, коли отримує бажане, може перемінити своє почуття до об’єкта задоволення, відразою.

Що ж таке тоді любов?

Любов досить часто плутають із закоханістю та пристрастю, тому що в них досить багато є спільного. Вода і перекис водню складаються із однакових молекул: водню та кисню, проте їхня формула та смак відрізняються. Вода має формулу: H2O, а перекис водню: H2O2.. Вода має неперевершений приємний смак, а перекис водню – металічний. Так і любов, на відміну від типової пристрасті та захоплення, має схожі почуття та захоплення, проте вони вишикувані в правильну формулу, в якій немає нічого зайвого.  

Справжня любов бере свій початок із міцної дружби.

Любо переживає і горе, і радість коханої людини.

Любов жертвує всім для добра іншої особи.

Любов не відступає та не здається, коли наступають труднощі.

Любов вимагає часу, щоби вирости та зміцніти.

Любов з першого погляду – це міраж. Сподобатися людина може відразу, захопитися нею можна з першого погляду. Адже любов торкається не тільки зовнішності людини. Вона охоплює її цілу: внутрішній та зовнішній світ. Тому як неможливо з першого погляду добре пізнати людину, так неможливо і полюбити з першого погляду.

Любов безкорислива, вона ніколи не прагне щось взяти тільки для себе. По-справжньому любляча людина думає так: «Я хочу, щоби ти була щасливою (щасливим)», – а не тільки: «Я буду з тобою щасливим (щасливою)».

Любов не сліпа, вона досить чітко бачить недоліки і не нервується, але прагне допомогти.

Любов росте як дерево, вона зовсім не одноденна, хоча і гарна квітка.

Захоплення, закоханість – це почуття, котрі можуть бути першими кроками на шляху до майбутньої великої любові. Для того, щоби розібратися із почуттями, які людина переживає, потрібен час. Тому потрібно не поспішати розвивати відносини, особливо після знайомства. Також не потрібно давати один одному передчасних обіцянок та не вести себе так, щоби вчинки чи слова подавали якісь надії. В таких серйозних намірах, як створення подружжя, дружба повинна бути міцною та довготривалою.

За матеріалами: http://www.aktsent.info/publ/273/

Фото: pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *