Сміливі люди вирішують конфлікти

Share

«Бо Бог дав нам не духа страху, а сили, любові й поміркованості» (ІІ Тим. 1:7). Ці слова наголошують, що Бог бажає, щоби усі ми жили у любові та мирі з усіма. Чому? Бо всі наші конфлікти негативно впливають на наше життя, залишаючи у ньому свої руйнівні наслідки.

По-перше, вони блокують нашу близькість із Богом. Якщо ми не живемо у гармонії з іншими людьми, то ми також не можемо бути у гармонії із Богом. Коли ми відволікаємося на конфлікти з іншими, то у нас не може бути близької взаємодії та зв’язку із Господом.

Святе Письмо пише: «Коли хтось каже: «Я люблю Бога», а ненавидить брата свого, той не правдомовець. Бо хто не любить брата свого, якого бачить, той не може любити Бога, якого він не бачить» (І Ів. 4:20).

По-друге, невирішений конфлікт стримує наші молитви. В Біблії чимало раз згадується, що, коли наше життя переповнене конфліктами, гріхами та дисгармонією, тоді всі наші молитви блокуються. «Це ваші беззаконня вас від Бога відлучили, ваші гріхи обличчя його від вас закрили, щоб вас не чути. Бо руки ваші заплямлені кров’ю, пальці ваші – беззаконням. Уста ваші брехню промовляють, язик шепоче зраду» (Іс. 59:2-3).

  По-третє, невирішені конфлікти перешкоджають нашій радості. Неможливо одночасно бути щасливими та перебувати з кимось у сварках та конфліктах. Коли конфлікт входить парадними дверима, тоді радість виходить чорним ходом.

На жаль, конфлікт сам собою не зникає, його неможливо ігнорувати, приховувати чи заперечувати. І вираз «Час лікує» не оправдовує себе. Бо час нічого не лікує. Якщо б час міг лікувати, то нам би не доводилося звертатися до лікарів. Коли, наприклад, у нас є відкрита рана, якщо ми не будемо її лікувати, то вона почне гноїтися. З конфліктом відбувається те ж саме. Гнів перетворюється на образу, а образа – в гіркоту та біль.

Якщо ми бажаємо позбутися конфліктів, то маємо прикласти до цього усі свої зусилля й розпочати з ним боротися. Не чекаймо, коли до нас підійде та інша людина, котру ми образили. Самі ідімо до неї, проявляймо ініціативу та станьмо миротворцями.

Бо тільки сміливі люди можуть вирішувати й позбуватися конфліктів. Можливо, це буде тим єдиним нашим сміливим вчинком – взяти й вирішити дану проблему, котру ми так довго ігнорували, незалежно з ким і через кого вона виникла: з чоловіком чи дружиною, з дітьми, працівниками, начальниками.

Та чи маємо ми скільки сміливості, щоби вирішити даний конфлікт? Де ми маємо її взяти? А сміливість ми отримаємо, як дар, від Бога. бо Біблія говорить: «Бо Бог дав нам не духа страху, а сили, любові й поміркованості» (ІІ Тим. 1:7). Тоді нас слід дозволити Святому Духу наповнити наше життя, тоді ми зможемо побачити зміни, котрі відбувають із нами. Наше життя буде наповнене силою, любов’ю, милосердям, всепрощенням та миром.

Божа любов переможе наш страх, дасть нам сміливості та рішучості розв’язати усі наші конфлікти та зцілить наші відносини з іншими.

Фото ілюстративне: Steve Buissinne – Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *