Воскресіння день! Просвітімось, люди…

Share

В церковному році є дні, котрі Господь «посвятив і звисочив» (Сир. 9:33), дні, котрі люди вшановують, бо вони уособлюють великі справи та славні події. Проте жоден із них не може прирівнятися до світлого та радісного Христового Воскресіння.

Бо в цей день Воскрес із мертвих невинно засуджений Учитель, повстав із гробу Спаситель світу.

В цей день знищена смерть, зруйновані плоди гріхів, переможена сила диявола, скинута його держава.

В цей день Своїм Воскресінням Ісус відкрив шлях до воскресіння усіх людям, дарував вічне життя цілому людству.

 В цей день Христос виводить з аду душі померлих, котрі томилися там, очікуючи на прихід Месії.

Цей день проголошує всім радість та надію. І померлим, і живим, і тим, що жили, і тим, що будуть жити. Одні вже насолоджуються плодами Воскресіння, а іншим світло Воскресіння просвічує шлях через життєве море.

Одні вже чули: «Блаженні мертві, що в Господі вмирають віднині. Нехай відпочинуть від трудів своїх бо діла їхні слідують за ними» (Одк. 14:13). Інші чують слова Спасителя: «Прийдіть до мене всі втомлені й обтяжені, і я облегшу вас» (Мт. 11:28).

В цей день небеса ликують, земля радіє, торжественно святкує видимий та невидимий світ.

Великим був день, коли «сотворив Бог небо та землю» (Бут. 1:1). Проте приголомшені були небеса падінням Денниці, а земля осквернилась людськими гріхами. Померкло небо, стрясалася земля до своїх основ, коли їхній Творець, як злочинець, був вбитий Своїм створінням.

В цей день наповнені небесним світлом і небо, і земля, і ад. Князь цього світу зазнає поразки, а ті, хто перебувають в аді, чують такі слова: «Увійдіть у рай!».

Цей день відкриває всі нам Царство, приготоване від створення світу. Вічні та безкінечні блага та божественну радість дарує нам Христове Воскресіння.

Радіймо й ми, бо в цей день радіє та веселиться кожне створіння, бо Христос Воскрес і ад зруйнований.

Христос Воскрес! Воістину Воскрес!

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.