Як повинен поводити себе християнин в інтернеті?

Share

Читання коментарів в інтернеті це досить цікаве а іноді й досить важке вивчення людської природи. Іноді ви можете бути шокованими коментарями на християнських та інших сайтах. Нас вражає та шокує що пишуть люди які називають себе християнами.

Імпульсивні, необдумані коментарі на сайтах і в соціальних мережах можуть принести більше шкоди ніж користі. Ось чому ми повинні пам’ятати про слова Христа: «За кожне пусте слово, яке скажуть люди, – дадуть відповідь судного дня за нього.»(Мат. 12:36). Таке попередження говорить нам про те що Бог серйозно відноситься до того. Що ми «говоримо» в інтернеті.

Як ми повинні коментувати?

Не часто
«В багатомовності гріха не бракуватиме; хто стримує язик, той розумний.»
(Пр. 10:19).
Біблія рекомендує нам стримувати свій язик, що в ХХІ столітті включає в себе і наші жести, та слова які ми пишемо у коментах. Так само корисно пам’ятати, що наша гріховна природа дає нам почуття звеличення власного «Я». Проте Святе Писання вчить нас: «Не робіть нічого під впливом суперечки, чи з марної слави, але вважаючи в покорі один одного за більшого від себе» (Фил. 2,3).Можливо, варто утриматись від певного коментаря від певних слів.

Обдумано.
«Знайте, мої улюблені брати: хай кожен буде скорий до слухання, повільний до говорення, непоквапний до гніву» (Як. 1,19).
Якщо будь-яка стаття чи публікація приводить нас до гніву, то в такому роздратуванні нам ніколи не слід писати коментарів. В такому стані дуже тяжко бути «…мирними, поступливими та виявляти повну лагідність супроти всіх людей» (Тит. 3,2).Краще почекати і помолитися. Швидше за все через пару годин чи день наш коментар буде більш м’яким, або ми зрозуміємо, що кращим буде взагалі нічого не писати.

З благодаттю.
«Ваша розмова нехай завжди буде люб’язна та приправлена сіллю, щоб знали, як треба вам кожному відповідати» (Кол. 4,6).
Все, що говориться грішними людьми, особливо, поквапливі коментарі в соціальних мережах, бувають досить обмеженими та викривленими. Ми все бачимо з нашої точки зору і через призму нашого досвіду. Всі ми говоримо та інтерпретуємо речі в певній мірі неправильно, тому нам необхідно навчитися проявляти поблажливість, розуміння та терпеливість, думаючи краще про людей.

Коли ми повинні коментувати?

Для християнина метою будь-якого висловлювання мовою чи жестами – «Жадне погане слово нехай не виходить з уст ваших, а лише гарне, що може в потребі повчити, і щоб це вийшло на користь тим, які чують його» (Еф. 4,29).Отже, якщо ми вирішили прокоментувати чиюсь публікацію, то нашим мотивом повинно бути бажання принести їм благодать. Ось кілька порад як це зробити, якщо ви вирішили щось прокоментувати:

З подякою.
Подяка повинна бути кращою і найбільш частою причиною наших коментарів. Якщо автор публікації допомагає нам краще зрозуміти щось закликає або застерігає, то наша подяка стає найбільш підходячою акцією для нас і для автора. Публікація може бути  і не ідеальною, але якщо вона нам допомогла щось зрозуміти, то ми можемо подякувати, якщо ж ні – то ми повинні просто змовчати.

Надихає.
Людям, як правило, завжди легше коментувати, аніж надихати. Часто така реакція – це вираження гріховної гордості, яка отруює нашу здатність критично мислити. Згідно статистики: одна людина, яка надихає отримує сотню критиків. Християни як люди, які живуть згідно Євангелія та шукають можливість поділитися благодаттю, повинні використовувати коментарі для натхнення та побудови автора та читачів (І Сол. 5,11). Старайтеся побачити благодать в кожній публікації.

Уточнення.
Якщо публікація нас бентежить чи звучить дивно, то благодать проявиться в тому, щоб спочатку поставити уточнюючі питання, а не робити швидких висновків. Дружні та проникливі питання можуть виявити помилку автора чи нерозуміння читача.

Виправляючи.
Виправлення повинно бути нечастим. Коментуючи, люди занадто багато часу уділяють критиці, а потім відповіді на критику опонента. Проте дуже часто явна, фактична чи доктринальна помилка стає вагомою причиною для виправлення. В таких випадках ми повинні пам’ятати настанови Павла: «Слузі ж Господньому слід бути не сварливим, а до всіх привітним, здібним навчати, терпеливим, лагідно картаючим тих, що спротивляються; може Бог дасть їм колись покаяння, щоб вони спізнали правду» (ІІ Тим. 2,24-25).

Смиренне серце та тактовність є важливими.
Очікуйте та моліться до того моменту, коли ви зможете прокоментувати відповідно до навчання апостола Павла. Не втягуйтеся у непотрібні та пусті суперечки з іншими авторами коментарів. «А порожніх та нечестивих суперечок уникай, бо вони все більше провадять до безбожності» (ІІ. Тим. 2,16).Коментуйте з вірою і не ображайтеся, не отримавши відповіді. Якщо ви особисто знаєте автора, то не поправляйте його публічно в коментарях, напишіть або подзвоніть йому особисто.

Не розпалюйте вогню.
На завершення давайте згадаємо слова апостола Якова: «І язик – вогонь, світ неправди! Язик, вміщений серед наших членів, бруднить усе тіло й запалює круг нашого існування, запалений і сам вогнем пекельним» (Як. 3,6).
Яків написав цю пересторогу християнам, котрі розпалюють вогонь в коментарях та інтернеті. Давайте не будемо цього робити через необдумані слова, за котрі нам прийдеться відповідати. Краще будемо вчитися керувати нашим язиком, щоб, говорячи, приносили благодать нашим слухачам.

Автор Джон Блум, Desiring God.
Переклад: hristiane.ru.
http://mirvam.org

Share

One thought on “Як повинен поводити себе християнин в інтернеті?

  • 09/09/2016 о 20:44
    Permalink

    Яка чудова стаття ,скільки я в собі знайшов важливих помилок у користуванні соцмережами! Дякую за науку!

    Відповідь

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.