Чотири якорі, котрі допоможуть нам вистояти у життєвих бурях

Share

Книга Діянь описує нам незвичайну й захоплюючу історію страшного шторму на Середземному морі. Апостол Павло перебував у полоні на кораблі, котрий мав його доставити у Рим. І цей корабель потрапив під сильний шторм: «Ухопило корабель так, що він не міг іти проти вітру; ми пустилися навмання, і нас несло… Наступного дня, через те, що буря сильно кидала нас, почали ми викидати вантаж, а на третій – моряки власними руками повикидали знадіб’я корабельне в море. А що ні сонця, ані зір не було видно вже кілька днів, та й буря люто налягала, ми втратили вже всяку надію на рятунок» (Діян. 27:15-20). Після двох тижнів виснажливої боротьби із тайфуном, ось що говорить Біблія: «Тоді, побоюючися, щоб не наскочити десь на якісь підводні скелі, ми кинули чотири якоря з корми і вичікували, щоб настав день» (Діян. 27:29). Господь не полишає апостола Петра, але говорить: «Бадьортеся, ніхто бо з вас життя не втратить, лиш корабель (пропаде)» (Діян. 27:22).

Читаючи ці слова, Святий Дух показує нам ці чотири якорі, котрі допоможу нам боротися із великими хвилями та штормовим вітром, щоби пережити ніч й дочекатися дня.

Слово Боже – це перший якір, котрий допоможе захистити наше життя від нерівної берегової лінії життєвих обставин. Вічна істина, божественна мудрість та незмінна лікуюча сила, – все це знаходиться на сторінках Біблії, – і є основним якорем нашого спасіння та захисту.

 Прослава Бога – це другий якір, котрий допомагає втриматися під час жахливих мусонів життя. Коли буря набирає сили на горизонті нашого життя – не слід її боятися, а навпаки, набратися мужності й прославляти Господа. Коли хвилі намагаються накрити нам, а швидка течія загрожує поглинути, – наберімося мужності й прославляймо Господа. Коли берегова лінія життя нависла над скалистими горами, – відкриваймо свої уста й прославляймо Господа.

Молитва – щира й віддана – це третій якір, котрий допоможе боротися із штормами у нашому житті. Нам не слід переживати й побиватися над нашим життям, коли ми перебуваємо з Богом, Котрий створив і хмари, і вітри, і дощі, і лагідне сонце.

Молитва – це єдине місце могутнього впливу й солодкого спілкування із Богом; молитва – це сила, котра заставляє ад тремтіти від страху, а небеса підніматися й радіти. Молитва – це могутній засіб, завдяки якому відбувається грандіозна робота в нашому житті.

Сила Святого Духа – це четвертий якір, котрий допоможе здолати й пережити найжахливіший шторм. Після Свого воскресіння, Господь Ісус Христос пообіцяв нам зіслати Святого Духа, Утішителя й Подателя благ. І цей Святий Дух завжди діє у нашому житті, змінюючи нас на краще.

 Використовуючи ці чотири якорі: Слово Боже, Божку прославу, щиру молитву й Святого Духа, будьмо певними, що жоден шторм, якої б руйнівної сили не був, омине нас, не завдавши жодної шкоди.

Зображення ілюстративне: Achim Scholty із сайту: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.