Проповідь на свято Різдва ГНІХ

Share

Сьогодні ми святкуємо великий день, день, коли Бог став людиною, щоб нас, людей, які втратили Бога, рай, безсмертя повернути до Себе. Він приходить в цей світ, бере гріхи всього людства на Себе, щоб кожного із нас привести до вічності.

У своїх піснеспівах Церква Різдво Христове оспівує такими словами: «Різдво Твоє, Христе Боже наш, засвітило світові світло розуміння: в ньому, бо ті, що звіздам служили, від звізди навчилися поклонятися Тобі, Сонцю Правди, і пізнавати Тебе – схід з висоти. Господи, слава Тобі» (Тропар Різдва).

Однієї вифлеємської ночі Боже Дитя прийшло у світ в людському тілі. Народившись серед людей, Христос приніс світло світові. Не дивно, що Церква до Христа Спасителя молиться такими словами: «Христе, світло істинне, що освітлюєш і освячуєш кожну людину, яка приходить у світ!. Нехай позначається на нас світло обличчя Твого, щоб у Ньому ми побачили світло неприступне…» (молитва І Часу).

Не дивно, що на іконі Різдва Христового саме з центру від ясел, від Богодитяти виходить сяйво, світло. Ісус – джерело світла.

Розповіді про Різдво наповнені світлом. У Матея, в нічному небі, сяє Вифлеємська зоря, котра вказує волхвам шлях до того міста, де народився Ісус. У Луки, темряву ночі розриває сяйво слави Господньої, коли Ангели сповіщають про народження Ісуса пастухам, що стерегли свої стада. Ісус народився, щоби принести світло у світ, але темрява намагається це світло погасити.

Христос народився дві тисячі років тому назад в Палестині. І Він став «знаком протиріччя», Він є тим наріжним каменем, про якого в Святому Письмі сказано: «Хто впаде на цей камінь – розіб’ється, а на кого він упаде, того роздушить» (Мт. 21:44). І це ми бачимо від самого моменту народження Ісуса, бо одні хочуть Його знайти, щоб поклонитися, а інші, такі як Ірод, Його шукають, щоби убити. Різдво для кожного стає своєрідним викликом, бо Христос має народитися в глибині християнського серця.

Ця ідея гарно зображена на картині, яка називається «Христос світло для світу». Тут зображена темрява, серед якої стоїть Спаситель із світильником в руках та стукає в зачинені двері. Самі двері є зарослі в’юнкими рослинами та ожиною, а це свідчить про те, що їх довго ніхто не відчиняв. Двері не мають ручки і відчиняються тільки зсередини. Таким чином художник Holman Hunt, зобразив слова з Одкровення: «Ось, стою при дверях і стукаю; якщо хто почує голос Мій і відчинить двері, увійду до нього, і буду вечеряти з ним, і він зі Мною» (Одк. 2:20). Спаситель хоче бути з кожною людиною, але Він не ломиться в двері та смиренно чекає назовні, щоби ми Йому відчинили та смиренно впустили в своє життя.

Святкуючи Різдво, важливо не забути чий День Народження ми святкуємо. Важливо не забути також і про подію, якій присвячене це свято. Добре мати ялинку, кольорові ліхтарики, гірлянди, але важливіше мати образ Сина Божого у своїй душі.

Відвідуючи одні одних, колядуючи, ми бажаємо нашим ближнім щастя, миру, радості, благополуччя, успіху. Проте не можемо зрозуміти одну важливу річ: наше щастя, мир, спокій залежить від того, чи ми живемо з Богом, чи – ні. Не буває так, що людина живе як хоче, творить що хоче і живе щасливо, тому що кожен гріх приводить до терпіння, до страждань, а це є знак того, що потрібно зупинитися. Кожен гріх відводить людину в бік від Бога, приводить до втрати миру.

Тож, пам’ятаймо про Бога, кожного дня, кожної миті свого життя, а не тільки в дні великих свят: Різдва, Пасхи чи Богоявлення. З Богом потрібно бути завжди, відчувати Його близькість.

Бажаю, щоб Господь допомагав вам у вашому житті, визволяв від різних бід, напастей, спокус, благословляв ваше життя, доми та сім’ї, щоб цей великий день Різдва Христового Господь подав вам Свій мир, радість та тишу, щоби Він прийшов до ваших осель, а ви, щоб Його туди впустили.

Джерело: Сайт Парафії святого Миколая

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *