Різдво Спасителя світу

Share

Бог сходить з неба на землю, щоби людину піднести до неба. Сьогодні ми духовно святкуємо Різдво Спасителя світу Господа нашого Ісуса Христа. Ангел дає Йому ім’я, називаючи Ісусом, що в перекладі означає «Спаситель». Народжується у світі Той, Хто спасе людей від смерті. Народжується у світі Той, Котрий дає кожній людині надію та опору у житті. Той, Хто може розрадити будь-яку скорботу та любу біду. Народжується у світі Той, для Котрого немає нічого неможливого. Той, Хто може воскресити душу найзапеклішого грішника. Народжується у світі Той, Хто наповнює наше життя справжнім духовним сенсом. Народжується у світі Той, до Кого ми звертаємося з любов’ю, проханнями та молитвами, знаючи, що Він почує нас. Народжується у світі Бог, Котрий став Людиною. Народжується у світі Той, Котрий відновлює в нас той образ Божий.

Ангели співали при народженні Христа Дитятка: «Слава во вишніх Богу і на землі мир». Який на землі мир? Звідкіля він може взятися, коли ми постійно чуємо про злобу та нещастя, про біди та несправедливості? Який на землі мир і де він може прийти до нас? Є тільки одна-єдина дорога, котра веде до миру та щастя, і її можна відшукати тільки тоді, коли в душі оселяється Бог. Якщо Бог буде в нашій душі, тоді злоби не буде в ній, тоді образ не буде в ній, тоді ненависті не буде в ній. Якщо Бог буде в нашій душі, тоді там оселиться і любов, і мир, і спокій.

Ось звідкіля на землі візьметься мир, про який оспівують ангели. Мир принесе Спаситель наш Ісус Христос. Якщо ми Спасителя нашого і Господа зробимо сенсом нашого життя, правилом нашого серця, образом наших вчинків, то в нас, в нашій душі завжди перебуватиме мир, який ніхто і ніколи не зможе відібрати.

Ми із вами – люди, створені на образ та подобу Божу. І сьогодні у нас велике свята: Спаситель світу народжується у нашому світі, в скорботах та стражданнях, в печері, без почестей та слави, де чує тільки вітання Ангелів і поклоніння пастухів. Христос принижує Себе, щоби нас, принижених гріхом, піднести та зробити достойними вічного Небесного Царства. Йому слава на віки віків.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *