Надвірнянський Деканат
Духовні науки

Ці дні Різдва…

Share

Різдвяні дні – дивовижний час, який приносить в життя людей щось нове, оновлює навколишній світ, налаштовуючи його на головну подію історії.

Історія світу завмерла в момент Різдва, зупинилася, згуртувалася навколо ясел, споглядаючи обличчя посланників: пастухів та мудреців, які спостерігали за містерією Різдва.

Кінець старого та початок чогось нового та радикального добре розумів Ірод Великий. Прихід у світ Царя – це не просто духовна, але і політична подія, бо означала кінець будь-якої іншої влади.

Відчували загрозу і представники релігійної системи. Вони воліли б ще століттями очікувати Месію, користуючись своїми привілеями та духовною владою. Прихід Христа не вписувався в їх «час та терміни», в їхнє уявлення про те, хто повинен прийти, що повинно відбутися. Час Різдва став кінцем старозавітної історії, відкривши справжню історію, в котрій Бог стає живим учасником.

Апостол Павло пише про час Різдва: «Отак і ми, як були малолітками, були підневолені первням світу. Як же сповнився час, Бог послав свого Сина, що народився від жінки, народився під законом, щоб викупити тих, які під законом, щоб ми прийняли усиновлення» (Гал. 4:3-5).

Радість Різдва – у визволенні, коли в людини вже не залишилося сил жити у пітьмі, боротися без перемоги, іти в нікуди. Різдво – це поява Бога нам, грішним людям. Після Різдва – інше життя, в якому завжди є Бог, Його любов та прощення. Він народився, щоби відкупити, знайти втрачене, виправити знівечене, повернути те, що було програне, продане за борги.

В дні Різдва зустрічається небо та земля, людина і Бог. Різдвяна історія – це дивовижна історія про Бога, Котрий став людиною, але вона і про людину, котра від цього часу може завжди перебувати з Богом.

Час Різдва – особиста та глибока подія, коли ми можемо відчути в собі божественне життя, радіючи, що минуле нас вже більше не переслідує. Час, коли ніч душі просвічує світло із Неба. Час бачити ангелів, піднімати очі до зірок. Час розпочати нове життя, поклонившись народженому Спасителю.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *