Що необхідно знати про Піст?

Share

Пости в Старому Завіті

Якщо людина проходить через тяжкі обставини свого життя, то повинна завжди пам’ятати, що важливою допомогою стає піст та молитва. Піст потрібен для християнина так само, як читання Святого Письма, молитва, відвідування богослужінь. Піст допомагає наблизитися до Господа, скріпляє віру, визволяє від поганих звичок.

В часи Старого Завіту ізраїльський народ вступав у піст, коли приходила біда або вони готувалися до чогось особливого та важливого. Під час посту люди відмовлялись від будь-якої роботи, стримувалися від їжі, одягалися у веретища, посипали голови попелом та просили у Господа прощення та милосердя.

Біблія говорить нам про пости, які тривали 1 день, 3 дні, 7 днів, 21 день і 40 днів. Кожний піст мав певну мету, а всі герої Біблії, які тримали даний піст, відповідно отримували нагороду.

Книга Вихід. Мойсей. Глави 24-25.
Першою людиною, яка почала постити, був Мойсей. Він постив три рази протягом сорока днів. Під час першого його посту Бог показав Мойсею, як побудувати скинію, під час другого – Господь дав йому Десять Заповідей, які той записав на скрижалях (див. Вих. 34:28), під час третього посту Мойсей піднявся на гору, щоби молитися Богові за свій народ, який грішив, тоді він зробив другі скрижалі. І Бог знову записав Свої заповіді на цих скрижалях (див. Втор. гл. 9-10). Ці пости були надприродними, тому що протягом сорока днів Мойсей нічого не їв і не пив, а Бог дивовижним чином підтримував його.

Книга Даниїла. Даниїл. Глава 10.
Даниїл постив 21 день. Він відмовився від смачної їжі, молився і упокорювався перед Богом, тоді Бог відкрив Даниїлу долю Божого народу і послав видіння про те, що відбудеться вкінці світу.

І Книга Царів. Ахав. Глава 21.
Цар Ахав чинив погано перед очима Господа, тому Бог послав до нього пророка Іллю. Пророк сказав, що за всі злі вчинки царя Господь навелде на дім Ахава біду. «Почувши ті слова, Ахав роздер на собі одежу, надягнув на тіло вереття, постив, спав у веретті і ходив пригноблений. І надійшло до Іллі тішбія таке слово Господнє: «Чи ти бачив, як Ахав упокоривсь передо мною? За те, що він упокоривсь передо мною, не наведу лиха за його життя; за життя його сина наведу лихо на його дім» (І Цар. 21:27-29).
Ахав постив тільки з метою покаяння. У нього не було жодних прохань, проте він в своєму серці щиро та глибоко розкаявся та упокорився перед Господом. І Бог відвів біду від його дому.

Книга пророка Неємії. Неємія. Глава 9.
В книзі Неємії описаний піст, який взяли сини Ізраїлю. Вони просили допомоги в Бога для відбудови стін Єрусалиму. Під час посту ізраїльтяни четверту частину дня, тобто три години, визнавали свої гріхи та каялись в них також вони каялись в гріхах котрі вчинили їхні царі, їх священики, їх предки (див. Неєм. 9:34). Бог відповів на такий піст і на їхні молитви. Стіна Єрусалиму була відновлена.

І Самуїла. Ізраїльтяни. Глава 7.
Ізраїльтяни постійно знаходилися під пильним прицілом своїх ворогів – филистимлян, котрі час-від-часу їх обкрадали. І ось одного разу до ізраїльського народу прийшов пророк Самуїл і сказав: «Коли ви справді від усього серця повертаєтесь до Господа, усуньте з-посеред себе богів чужоземних та Астарти, спрямуйте ваше серце до Господа, служіть лише йому одному, й він вас визволить із рук філістимлян» І усунули сини Ізраїля Ваалів та Астарти й служили Господеві єдино. Потім Самуїл звелів: «Зберіть усього Ізраїля в Міцпі: я помолюся за вас Господеві». Зібралися вони в Міцпі й, зачерпнувши води, вилили перед Господом, і того дня постили й признавались: «Згрішили ми проти Господа» (І Сам. 7:3-6).
Усунення ідолів, піст та молитва привели до того, що Бог присмирив филистимлян і вони перестали нападати на ізраїльтян.

Книга Естери. Естер. Глава 4.
Багато років назад перський цар під впливом вельмож, які дуже не любили євреїв, видав наказ, згідно якого, в призначений день всі євреї повинні були бути страчені. Дізнавшись про це, цариця Естера, за походженням єврейка, попросила свого дядька Мардохея, щоби він зібрав усіх юдеїв в місті Сузи, де вони перебувала в пості та молитві без їжі та води протягом трьох днів та трьох ночей. Та й сама Естера разом зі своїми служницями постила в ці дні. В результаті злий план вельмож був знищений, а євреї залишилися живими.

Піст в Новому Завіті.

Ісус Христос перед тим, як розпочати Своє служіння людям, постив протягом сорока днів. Під час посту Ісус нічого не їв і не пив, а Свою силу отримував від Духа Святого (див. Лк. 4:14).

Про те, що потрібно постити Ісус говорив Своїм учням: «Коли ж ви постите, не будьте сумні, як лицеміри: бо вони виснажують своє обличчя, щоб було видно людям, мовляв, вони постять. Істинно кажу вам: Вони вже мають свою нагороду. Ти ж, коли постиш, намасти свою голову й умий своє обличчя, щоб не показати людям, що ти постиш, але Отцеві твоєму, що перебуває в тайні; і Отець твій, що бачить таємне, віддасть тобі» (Мт. 6:16-18).

Піст був важливою частиною повсякденного життя перших християн: вони постили два рази в тиждень. Часто перебував в пості і апостол Павло: «…у праці та втомі, в недосипаннях часто, у голоді та спразі, часто в постах, у холоді й наготі» (ІІ Кор.11:27).

Як можна використовувати в своєму житті пости, про яких говорить Біблія?

Якщо у людини зіпсуті відносини з Христом, якщо вона не відчуває проводу Святого Духа у своєму житті, тоді нехай весь свій піст провадить у покаянні. Не потрібно ні про що просити в своїх молитвах, тільки молитися, щоби відновилися її відносини з Господом.

Якщо у людини розвалюється сім’я, здоров’я, кар’єра, тоді вона повинна використовувати піст Неємії та молитися про відновлення того, що зруйновано.

Якщо людину атакує ворог: хвороба, турботи, розсіяння. Вона повинна розібратися зі своїми ідолами. Ідоли – це те, що оволоділо нею, її розумом, часом, фінансами, емоціями. Ідоли можуть бути різноманітні: комп’ютер, телевізор, машина, робота, зовнішній вигляд. Потрібно покаятися перед Богом за ідолопоклонство, знищити ідола у своєму житті, взяти піст, який використовували ізраїльтян у важкі періоди свого життя. Тоді людина побачить, як Бог впокорить її ворогів.

Якщо людина молиться про спасіння своїх близьких та рідних, а не отримує жодного результату, тоді вона повинна використати піст Естери. Разом зі своїми друзями християнами постити та молитися за навернення близьких і Господь неодмінно відповість.

Якщо людина знаходиться на порозі вирішення доленосного питання: переїзд в інше місто, купівля будинку, одруження, перехід на іншу роботу, тоді не потрібно боятися, а розпочати з посту. Тоді вона отримає відповідь від Господа, і буде переконана у правильності свого вибору.

Коли ти вирішив постити…

Біблія не говорить нам скільки саме днів потрібно постити. Вона показує, що результат з’являється як від одноденних постів, так і від багатоденних. Найголовніше, щоби піст не перетворився тільки на відмову від їжі чи інших продуктів, а складався із молитви, спілкування з Богом, упокорення серця та щирого розкаяння.

Перш, ніж розпочати постити, потрібно покаятися перед Богом, визнати нашу брехню, неправду, осуд, зневагу, які вийшли із наших уст.

Потрібно відкинути свої ідоли, адже в кожної людини вони бувають різними. Сьогодні нашими ідолами стали: телевізор, комп’ютер, соціальні мережі, казино, ігрові автомати, автомобілі, наркотики, гроші, алкоголь та багато інших. Ідоли перетворюють людську волю на слабку та немічну. Під час посту потрібно визнати перед Богом всі наші ідоли та попросити Його допомогти від них визволитися. Потрібно віддатися молитві та читанню Біблії і тоді Господь неодмінно допоможе кожному.

Джерело

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *