Таємниця Різдва

Share

Хтось з авторів написав: «Різдво – це коли Бог спустився драбиною з небес із немовлятком на руках». Що змінилося б у світі, якби Ісус прийшов, як того Він заслуговує? Звичайно, Він би народився зі всіма почестями та величністю царської сім’ї. Натомість, Він приходить як бідне та немічне Немовлятко, в чужій стаєнці, загорнуте в пелюшки та покладене в сирі ясла. Пізніше Ісус скаже про Себе: «…Я лагідний і сумирний серцем…» (Мт. 11:29). І це ми бачимо саме в Його народженні.

Тільки задумаймося, Христос народився в чужій стаєнці, Він зайняв човна, з якого проповідував, Він зайняв віслюка, на якому в’їхав в Єрусалим, Він споживав Тайну Вечерю в запозиченій кімнаті і, на кінець, був похований в чужому гробі. В Нього не було нічого… Проте нам не слід переживати через ці прості декорації; бо це все є частиною Божого плану. Бог ретельно, тихо та непомітно, планував народження Ісуса, що, за винятком декількох пастухів та волхвів, Його прихід практично ніхто і не помітив.

Нам важко зрозуміти, чому Ісус прожив більшу частину Свого життя в невідомості. Після того, як Він надприродним чином був зачатий та народився, ми знаходимо тільки одну згадку про Нього, коли Його було 12 років (див. Лк. 2:40-51). Ісус зміг би перемінити все у світі. Замість цього Він кориться Божій досконалій волі та часу.

Ми знаємо, що до 30 років Син Божий не здійснив жодного чуда, не сказав жодної проповіді, не вигнав жодного демона і не вчинив нічого такого дивовижного, що можна було б записати в Священну Книгу. І це також є частиною божественної тайни. Всі ці 30 років Ісус провадив звичайне життя, тому люди і не помічали Його існування. Євреї ж очікували на Месію, могутнього політичного та військового вождя, здатного прогнати римлян з Ізраїлю. Ісус приходить, щоби спасти Свій народ не від римлян, а, щоби визволити їх «…від гріхів їхніх» (Мт. 1:21).

Для багатьох людей Ісус був занадто звичайним, щоби стати їхнім Месією. Згадаймо Його проповідь в Назареті, в рідній синагозі, коли Він відкрив людям Себе: «Господній Дух на мені, бо він мене помазав. Послав мене нести Добру Новину бідним, звіщати полоненим визволення, сліпим прозріння, випустити пригноблених на волю, оповістити рік Господній сприятливий» (Лк. 4:18-19). І що ж люди на це відповіли: «Чи ж він не син Йосифа?». (Лк. 4:20). Хіба Він не син бідного теслі із Назарету? Згодом вони звинуватять Його у богохульстві та намагатимуться скинути з гори.

Його опікун, Йосип, таємничо зникає з Біблії після випадку у Храмі, коли Ісусу було 12 років. Ймовірно, він був набагато старшим за Марію, що було звичним у ті часи. Згідно церковної традиції, Йосип помер, коли Ісусу було 18 років. Ісус, бувши старшим сином, переймає ремесло свого батька, як це було заведено. І понад 10 років Ісус працює як звичайний тесля, допомагаючи своїй матері, молодшим братам та сестрам. «Хіба він не син теслі? Хіба не його мати зветься Марія, а його брати: Яків, Йосиф, Симон та Юда?. І його сестри хіба не всі між нами? Звідки ж воно йому це все?» (Мт. 13: 56-58). Він показує, що Бог надає великого значення сім’ї, роботі та підготовці. Звичайно, що люди очікували, що Месія володітиме благородною професією, але споконвіку Він обирає здатність щось створювати. Він був набагато більшим, аніж простий тесля, Він був архітектором вселеної. Він розмістив зірки в небозводі та розташував місяць на своєму місці. «Споконвіку було Слово, і з Богом було Слово, і Слово було – Бог. З Богом було воно споконвіку. Ним постало все, і ніщо, що постало, не постало без нього» (Ів. 1:1-3).

Божий план наскільки був оповитий тайною, що Юдея відкидає Ісуса, як Месію. «Був у світі, і світ ним виник – і світ не впізнав його. Прийшов до своїх, – а свої його не прийняли» (Ів. 1:10-11). Боже воплочення стає найбільшою тайною в історії людського роду. Чому ж тоді воно оповите такою тайною? Бо Син Божий стає людиною, щоби дозволити людям стати синами Бога. Месія, як дитина в яслах; Христос, як тесля; Цар царів, як злочинець на хресті. Все це оповите надзвичайною тайною. Проте нам слід усвідомити, що за маскою теслі ми завжди віднайдемо Бога, в людському тілі. І цей всемогутній «тесля» все ще творить, відновлюючи поламані життя та утверджуючи Свою Церкву і Царство в кожному із нас.

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *