Як повинна одягатися жінка-християнка?

Share

Чимало жінок, а серед них так багато і християнок, прагнуть виглядати «сексуально». Адже так приємно ловити на собі погляди інших людей, особливо чоловіків. Гляньмо, скільки різноманітних фотографій жінки-християнки викладають у соціальних мережах, в яких демонструють не тільки свої гардероби, а й своє тіло. Й під цими фотографіями ми побачимо коментарі, котрі відносяться аж ніяк до християнської гідності та цінності жінки.

Все більше й більше жінок-християнок прагнуть йти в ногу із часом, втрачаючи почуття святості й поваги до власного тіла, до покликання жінки-християнки, жінки-матері, жінки-берегині. І так багато жінок втрачають свою природну красу, Богом даровану красу, накладаючи на себе кілограми косметики, одягаючи у спокусливу одежу, надаючи перевагу лойкам, смайликам, коментарям.

Все більше і більше можна почути у своє оправдання: «Бог не дивиться на зовнішність», «Бог бачить моє серце», «Бог дав мені свободу». І тут кожна жінка-християнка забуває те, що у її Творця є дуже чітка позиція щодо відношення до власного тіла й чіткі критерії святості. На підтвердження цього апостол Павло пише: «Хіба не знаєте, що тіла ваші – члени Христові? Узявши, отже, члени Христові, – зроблю їх членами блудниці? Хай так не буде!» (І Кор. 6:15).

Світ, розмиваючи справжній жіночий образ, прагне показати жінку, як сексуальний об’єкт, котрий завжди знаходить свого споживача. Натомість Бог проводить чітку межу жіночності, даруючи жінці свободу, гідність та честь. Справжня краса жінки не залежить від ані від епохи, ані від культури, в якій вона живе. Жіноча краса – це не прикраси, не одяг, «…не заплітання волосся, накладання золотих обручок чи прибирання в шати, але в середині людського серця, в нетлінності душі, лагідної та мовчазної: це многоцінне перед Богом» (І Петр. 3:3-4). «Сила й гідність – її одежа, і вона собі сміється з прийдешнього дня» (Прип. 31:25).

Це не означає, що жінка не повинна слідкувати за собою, за свою зовнішністю й виглядом. Навпаки, вона повинна бути досить уважною до себе, вибираючи належний одяг, підкреслюючи свою зовнішність та жіночність.

«Хіба ж не знаєте, що ваше тіло – храм Святого Духа, який живе у вас? Його ви маєте від Бога, тож уже не належите до себе самих. Ви бо куплені високою ціною! Тож прославляйте Бога у вашому тілі!» (І Кор. 6:19-20).

Отже, як повинна одягатися жінка-християнка?

«Так само й жінки, в убранні пристойнім, хай себе прикрашають сором’язливістю і скромністю, не заплітуванням волосся, не золотом чи перлами, чи шатами дорогоцінними» (І Тим. 2:9).

Пристойно – κόσμιος (косміос): пристойно, чисто, гарно, демонструючи повагу до інших.

Сором’язливо – αἰδώς (айдос): скромно, стримано, одежа повинна покривати тіло, не відкриваючи й не оголюючи жодних його частин.

Доброчесно – σωφροσύνη (софросуне): розсудливо, розумно, виважено, врівноважено.

Жінка повинна одягатися скромно та просто, не викликаючи в інших заздрість та похітливі погляди.

І ці два біблійних принципи допоможуть розв’язати проблему скромності, обираючи одяг:

  1. Не одягайтеся так, щоби ваш одяг чи прикраси викликали чиюсь увагу. «Господь промовив: «За те, що дочки сіонські горді, що ходять, витягнувши шию, і принаджують очима, ходять дрібненькою ходою і побрязкують на ногах обідцями, Господь покриє пархами тім’я дочок сіонських і відкриє наготу їхню» (Іс. 3:16-17)
  2. Не примушуйте інших грішити через вашу одежу, через вашу поведінку чи через вашу самооцінку. Оскільки наше тіло й душа – це Храм Святого Духа, то Він велить нам зберігати їх в чистоті та святості, застерігаючи від нечистих дій, жестів, слів, думок, бажань.

І не переживайте через вашу сексуальність. Для цього існує подружжя, котре і оберігає вашу сексуальність, присвятивши її тільки одному чоловіку, котрого ви будете називати «мій чоловік».

І не забувайте: «Жінку цнотливу – хто її знайде? Ціна її вища над перлини!» (Прип. 31:10).

Зображення ілюстративне: Pexels із сайту: Pixabay

Share

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.